Azory dovolená: Objevte ráj na zemi

Azory Dovolená

Kdy na Azory? Ideální Období

Azory se dají navštívit celoročně, ale nejlepší doba pro dovolenou je od května do října. V tomto období si užijete nejstabilnější počasí s minimem srážek a teplotami vzduchu i oceánu ideálními ke koupání. Pokud preferujete turistiku a objevování přírody, zvolte jaro nebo podzim. Teploty jsou mírné a krajina hýří barvami. V zimě je na Azorech sice chladněji, ale stále se dá užít si procházky, pozorování velryb nebo relaxaci v termálních pramenech.

Letenky a Cestování: Tipy a Triky

Svět láká k objevování a s trochou plánování se i ty nejkrásnější destinace můžou stát realitou. Letenky si rezervujte s dostatečným předstihem, ideálně ve všední dny a mimo sezónu, kdy bývají ceny nižší. Sledujte akční nabídky leteckých společností a porovnávejte ceny na srovnávačích. Nepodceňujte ani alternativní letiště v okolí vaší destinace, často se vyplatí letět s přestupem. Při cestování si sbalte jen to nejnutnější, ušetříte za zavazadla a cestování nalehko vám dopřeje větší svobodu. Nebojte se improvizovat a využijte místní dopravu, ochutnejte pouliční jídlo a poznejte kulturu zblízka.

Ubytování: Od Luxusních Hotelů po Apartmány

Plánujete dovolenou a přemýšlíte, kde složit hlavu? Možností je nespočet, od luxusních hotelů s all inclusive servisem po útulné apartmány pro rodiny s dětmi. Pokud hledáte maximální pohodlí a nadstandardní služby, zvolte hotel. V ceně ubytování míváte často snídani, někdy i wellness a další bonusy. Pro dobrodružnější povahy a ty, kteří preferují soukromí, jsou ideální volbou apartmány. Nabízí kuchyňku, kde si sami uvaříte, a často i terasu s grilem. Ať už zvolíte jakoukoli možnost, nezapomeňte rezervovat včas, obzvlášť v hlavní sezóně.

Nejkrásnější Pláže Azorských Ostrovů

Azorské ostrovy, to není jen zelená diša, sopky a hydrangea. Je to také ráj pláží s neuvěřitelně modrou vodou a jemným pískem. Na ostrově São Miguel se nachází Praia Formosa, oblíbená pro svůj tmavý sopečný písek a divoký ráz. Naopak zlatavý písek a klidnou vodu Atlantiku si užijete na pláži Santa Bárbara na ostrově São Jorge, která je ideální pro rodiny s dětmi. Milovníci samoty by se měli vydat na ostrov Flores a objevit skrytou krásu pláže Praia da Fajã Grande, obklopenou strmými útesy a vodopády. Ať už hledáte dobrodružství nebo relaxaci, Azorské ostrovy vám nabídnou nezapomenutelné zážitky na svých překrásných plážích.

Turistika: Sopky, Krátery, Vodopády

Sopky, krátery a vodopády – to je svatá trojice pro dobrodruhy, kteří v turistice hledají víc než jen procházku lesem. Výstup na sopku, ať už aktivní nebo spící, je nezapomenutelným zážitkem. Pohled do kráteru, často zahaleného tajemnou párou, v nás probouzí úctu k síle přírody. A co teprve vodopády! Burácející masy vody padající z výšky desítek, ba i stovek metrů, nám připomínají, jak mocná a krásná je naše planeta. Turistika v těchto končinách je výzvou, ale i odměnou.

Velryby a Delfíni: Pozorování v Atlantiku

Atlantský oceán je domovem pro více než 20 druhů kytovců, od majestátních keporkaků po hravé delfíny skákavé. Pozorování velryb a delfínů v Atlantiku je nezapomenutelným zážitkem, který vám umožní spatřit tato úžasná stvoření v jejich přirozeném prostředí. Nejlepší čas pro pozorování se liší v závislosti na lokalitě a druhu, ale obecně platí, že letní měsíce jsou ideální pro pozorování velryb, zatímco delfíny lze často spatřit po celý rok. Mezi oblíbené destinace pro pozorování velryb a delfínů v Atlantiku patří Azorské ostrovy, Kanárské ostrovy, Island a východní pobřeží Kanady a Spojených států.

Azorská Kuchyně: Co Ochutnat?

Azorské ostrovy se pyšní nejen úchvatnou přírodou, ale i lahodnou kuchyní. Základem jsou čerstvé ryby a mořské plody. Ochutnejte grilovaného tuňáka, chobotnici na olivovém oleji nebo rybí polévku caldeirada. Azorské speciality obohacuje i maso, a to především hovězí z volného chovu. Vyzkoušejte alcatra, dušené hovězí maso s vínem a kořením. Milovníci sýrů si zamilují místní sýr Queijo da Ilha, který se vyrábí z kravského mléka. K jídlu si dopřejte víno z vinic na ostrově Pico, které se pyšní unikátním minerálním charakterem. Nezapomeňte ani na dezert. Ochutnejte queijadas, malé koláčky s tvarohem a skořicí, nebo ananasový dort Bolo de Ananás.

Praktické Informace: Měna, Jazyk, Víza

Oficiální měnou je česká koruna (Kč). Výměnu peněz doporučujeme provádět v bankách nebo ve směnárnách. Většina obchodů akceptuje platební karty. Úředním jazykem je čeština. V turistických oblastech se domluvíte i anglicky, německy nebo rusky. Občané zemí EU mohou cestovat do České republiky na občanský průkaz. Občané ostatních zemí si musí ověřit vízovou povinnost na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Bezpečnost a Zdraví: Na Co Myslet?

Ať už vyrážíte kamkoli, vaše bezpečnost a zdraví by měly být vždy na prvním místě. Nepodceňujte přípravu a myslete na možné komplikace. Před cestou si zkontrolujte platnost cestovních dokladů a pojištění. Informujte se o zvyklostech a zákonech dané země. Sbalte si cestovní lékárničku s léky, které běžně užíváte. Nezapomínejte na dostatek tekutin, opalovací krém a repelent. Dodržujte základní hygienické návyky a dbejte na pitný režim, abyste předešli zdravotním problémům. V případě jakýchkoli potíží se nebojte vyhledat lékařskou pomoc.

Publikováno: 04. 06. 2024

Kategorie: dovolená

Autor: PavelPetr

Tagy: azory dovolená | informace o dovolené na azorách