Zoologické zahrady, které můžete v Česku navštívit

Plánujete rodinný výlet, který by potěšil dospělé i děti? Pak můžete vyrazit třeba na dovolenou na vodě nebo dáte přednost něčemu poklidnějšímu. Typickým příkladem jsou zoologické zahrady, jichž se v České republice nachází více než dost. Některé jsou větší, jiné zase menší. My se Vám pokusíme představit ty nejzajímavější z nich.

  • Nejznámější je asi Zoologická zahrada Praha.
  • Nejstarší je Zoologická zahrada Liberec.
  • Nejmladší je Zoologická zahrada Chleby.
  • Africky zaměřená je Zoologická zahrada Dvůr Králové.
  • Populární je Zoologická zahrada Chomutov.

Zoologické zahrady mají co nabídnout

Všechny zoologické zahrady, o kterých se dnes zmíníme předkládají určitě zajímavou zvířecí podívanou. O tom není žádných pochyb. Třeba taková Zoo Praha Vám na veliké ploše představí až 678 druhů zvířat. V takovém Dvoře Králové jich možná neuvidíte tolik, na druhou stranu si Vás podmaní africké ladění. Ne nadarmo je tento objekt označován jako Safari park Dvůr Králové.

Zoologické zahrady se nachází v podstatě ve všech koutech České republiky. Kromě těch velkých je možné navštívit i menší zooparky a zookoutky s rodinnou atmosférou.

Pavlína S., Praha, pracovnice v zoo.

Jak veliké a staré jsou zoologické zahrady?

O tom, pro jaké zoo zahrady se rozhodnete do jisté míry vypovídá například to, jak jsou veliké. Někoho bude zajímat i stáří, které prozradí zkušenosti a úspěchy z dalšího rozmnožování zvířat, budování a podobně. Všechno podstatné si můžete přečíst v níže uvedené tabulce.

Zoologická zahradaZaloženíVelikost
Zoo Praha193158 ha
Zoo Dvůr Králové194672 ha
Zoo Chomutov1975112 ha
Zoo Chleby19970,8 ha
Zoo Liberec190414 ha
Víte, kdy byly založeny zoo zahrady a jak jsou velké?

Jak můžete v tabulce vidět, zoologické zahrady nabývají odlišných podob a každý si jistě vybere to své. Může to být třeba na základě zvířecích pavilonů, velikosti nebo speciálních atrakcí. Všechny zoologické zahrady jsou v tomto směru poměrně dost činné.

Vezměte své děti do zoo a ukažte jim exotická zvířata.

Zoologická zahrada Dvůr Králové

Pro milovníky safari je Zoo Dvůr Králové jako stvořená. Vždyť právě zde si můžete užít africké safari, lví safari, ale také pěší safari. Tyto prohlídkové okruhy jsou plné krásných zvířat pocházejících z větší míry z afrického kontinentu. Celkový počet druhů se pohybuje kolem 320 a samotný počet zvířat je téměř desetinásobný.

Zoologické zahrady – co byste měli vědět?

V tomto článku se zaměřujeme na nejrůznější zoologické zahrady, takže se Vám pokusíme přinést co možná nejvíce užitečných informací. Třeba to, že Zoologická zahrada Chleby je tou nejmladší. Řadu informací najdete v otázkách a odpovědích níže.

Kolik druhů zvířat je v Zoo Chleby?

I když tato zoologická zahrada možná nefunguje tak dlouho jako ty ostatní, může se pyšnit více jak sto padesáti druhy zvířat.

V čem je zajímavá Zoologická zahrada Liberec?

Není to pochopitelně pouze to, že je nejstarší v České republice. Mezi její přednosti patří například lachtani a bílí tygři. Těm se tu velice daří. Mimo to můžete pozorovat dalších více jak sto devadesát druhů zvířat.

Proč vyrazit do Zoologické zahrady Chomutov?

Tento dříve pojmenovaný Podkrušnohorský zoopark Chomutov láká na svou velkou rozlohou, která je domovinou více jak sto padesáti druhů zvířat. Vidět zde můžete muflony, daňky, jedovaté hady a mnohé další.

Kdo je zakladatelem pražské zoologické zahrady?

Zakladatelem byl v roce 1931 Jiří Janda, který byl profesorem a ornitologem.

Co je to Work Camp v Zoo Chleby?

Jde o speciální dvoutýdenní akci, během níž mohou dobrovolníci vypomáhat s pracemi v této zoologické zahradě.

Poznejte svět exotických zvířat

Zoologické zahrady jsou pro Českou republiku jistě velkým přínosem. Pro Vás jako návštěvníky pak směsicí zábavy, poznávání a mnohdy i adrenalinu. Rozšiřujte proto své znalosti o zvířatech a zajeďte se podívat na ty zvířata, která v živé přírodě asi nikdy nepotkáte. Díky tomu, že zoologické zahrady nabízí řadu nejrůznějších programů, můžete se stát i nedílnou součástí krmení a podobných akcí.