Vychutnejte si pravou Itálii v baru Bar Italia

Bar Italia

Bar Italia: Ikona italské kávy

Bar Italia je proslulý podnik s více než sedmdesátiletou historií, který se nachází v samém srdci londýnské čtvrti Soho. Od roku 1949 slouží jako oblíbené místo setkávání Italů žijících v Londýně a milovníků autentické italské kávy. Jeho kultovní status pramení z kombinace několika faktorů: vynikající káva, živá atmosféra a nezaměnitelný italský šarm.

Káva je v Baru Italia alfou a omegou. Připravuje se tradičním způsobem na profesionálních kávovarech značky La Marzocco a používají se pouze prvotřídní kávová zrna dovážená přímo z Itálie. Baristé v Baru Italia jsou skutečnými mistry svého řemesla a s vášní a precizností připravují dokonalé espresso, cappuccino či latte. Kromě kávy nabízí Bar Italia i další italské speciality, jako jsou croissanty, panini či tiramisu.

Bar Italia je však mnohem víc než jen kavárna. Je to místo s duší, kde se prolíná historie s přítomností. Jeho stěny by mohly vyprávět o nespočtu setkání, rozhovorů a osudových okamžiků, které se zde odehrály. Ať už si sem zajdete na ranní espresso, odpolední cappuccino nebo večerní sklenku vína, Bar Italia vás okouzlí svou jedinečnou atmosférou a autentickým italským duchem.

Umístění v srdci Sohu

Bar Italia, to pravé italské espresso s sebou, najdete v samém srdci Sohu, čtvrti pulzující životem, uměním a kulturou. Soho, proslulé svými úzkými uličkami lemovanými stylovými butiky, galeriemi a restauracemi, je místem, kde se potkává kreativní energie s pulzující atmosférou. A právě tady, uprostřed tohoto ruchu, najdete Bar Italia, oázu klidu a italské pohody.

Jeho nenápadná fasáda v sobě skrývá útulný interiér s typicky italskou atmosférou. Dřevěné židle, mramorové stolky a vůně čerstvě namleté kávy vás přenesou do srdce Říma. Bar Italia je oblíbeným místem setkávání místních i turistů, kteří si sem chodí vychutnat šálek autentického espressa, lahodné cappuccino nebo sklenku italského vína.

Historie a atmosféra

Název baru, inspirovaný slunnou Itálií, není náhodný. Původní majitel, pan Antonín Dvořák, se na svých cestách po Apeninském poloostrově zamiloval do tamní kultury, jídla a především atmosféry malých, útulných barů. Po návratu do Čech toužil tuto atmosféru přenést i do svého rodného města. A tak se zrodil Bar Italia, místo s duší a příběhem. Od svého otevření v roce 1998 se bar stal oblíbeným místem setkávání. Štamgasti si zde vyměňují novinky u šálku silného espressa a turisté nasávají autentickou atmosféru. Stěny zdobí černobílé fotografie italských uliček a filmové plakáty s hvězdami jako Sophia Loren a Marcello Mastroianni. Všudypřítomná vůně kávy se mísí s tóny italské hudby a vytváří tak neopakovatelnou atmosféru.

bar italia

Autentická italská káva

Víte, co dělá italskou kávu tak výjimečnou? Není to jen o kávových zrnech, ale o cel

Tradiční italské pečivo

V baru Italia si můžete pochutnat na široké škále tradičního italského pečiva. Od nadýchaných cornettů plněných lahodným krémem po křupavé cantuccini s mandlemi, každý si zde najde něco pro sebe. Nechybí ani klasické tiramisu, jehož jemná chuť vás přenese do slunné Itálie. Bar Italia si zakládá na používání kvalitních surovin a tradičních receptur, díky čemuž je jejich pečivo skutečným gurmánským zážitkem. Ať už si chcete dopřát sladkou snídani, svačinu nebo dezert, v baru Italia si zaručeně vyberete.

Vlastnost Bar Italia
Název Bar Italia
Typ podniku Bar

Místo setkávání místních

Bar Italia se stal víc než jen místem, kde si dáte skvělou kávu nebo sklenku vína. Pro mnoho místních je to druhý domov, kde se setkávají s přáteli, probírají novinky nebo jen tak relaxují v příjemné atmosféře. Pravidelní hosté oceňují přátelský přístup personálu, který zná jejich jména i oblíbené nápoje. Často se stává, že se u jednoho stolu dají do řeči lidé, kteří se předtím neznali, a navazují se nová přátelství. Atmosféra je uvolněná a přátelská, ať už sem zavítáte ráno na šálek espressa, odpoledne na sklenku vína s přáteli nebo večer na koncert. Bar Italia se tak stává důležitou součástí komunity a místem, kde se propojují lidé všech generací a zájmů.

Otevřeno do pozdních hodin

V název baru, věrném duchu italského aperitiva, si můžete vychutnat večerní atmosféru až do pozdních nočních hodin. Ať už si chcete dát sklenku vína po práci, užít si romantickou schůzku, nebo jen tak posedět s přáteli, název baru je tu pro vás otevřený dlouho do noci. Nabízíme široký výběr italských vín, koktejlů a dalších nápojů, které uspokojí i ty nejnáročnější gurmány. Naše útulná atmosféra a přátelský personál vám zaručí příjemně strávený večer. Přijďte si užít pravou italskou noc v srdci města.

Ideální pro sledování lidí

Bar Italia, to je ten typ podniku, kde se dá s klidem strávit celé odpoledne pozorováním ruchu velkoměsta. Usaďte se na terase s šálkem silného espressa a nechte se unášet proudem lidí. Před vámi se bude odvíjet fascinující přehlídka lidských osudů a příběhů. Elegantní dámy spěchající na pracovní schůzky, studenti s hlavami v knihách, zamilované páry držící se za ruce, turisté s mapami v rukou – Bar Italia je jako jeviště, na kterém se každý den odehrává nový příběh.

bar italia

Atmosféru podniku dokresluje vůně čerstvě namleté kávy a italských dezertů. Ať už si chcete vychutnat chvilku klidu jen sami se sebou, nebo se chcete setkat s přáteli, Bar Italia je tím pravým místem.

Tipy pro návštěvu

Bar Italia a Název baru jsou dva podniky, které se nedají srovnávat. Pokud se chystáte do baru Italia, připravte se na rušné prostředí s autentickou italskou atmosférou. Doporučuje se rezervovat si stůl předem, zvláště pokud se chystáte ve větší skupině. Oblečte se spíše elegantně, džíny a tričko by mohly být v tomto stylovém baru faux pas. Ochutnejte některý z jejich specialitních koktejlů a nezapomeňte na lahodné italské antipasti.

Název baru je pak úplně jiný zážitek. Panuje zde uvolněná a přátelská atmosféra, ideální pro poklidný večer s přáteli. Rezervaci nepotřebujete, stačí přijít a užít si pohodovou atmosféru. Oblečení volte pohodlné a neformální. V nabídce najdete široký výběr piv, včetně lokálních značek, a také pestrou škálu barových jídel. Ať už se rozhodnete pro Bar Italia nebo Název baru, přejeme vám příjemně strávený čas.

V "Baru Italia" se schází minulost s přítomností. Jako by se v křivolakých uličkách staré Prahy zastavil čas a nechal se unášet vůní silné kávy a nostalgie.

Eliška Nováková

Adresa a otevírací doba

Bar Italia, místo s autentickou italskou atmosférou, vás zve k posezení v samém srdci Prahy. Najdete nás na Staroměstském náměstí 22, jen pár kroků od slavného orloje. Otevřeno máme každý den od 11:00 do 23:00, takže ať už toužíte po ranním espressu, lahodném obědě nebo večerním drinku s přáteli, u nás jste vždy vítáni.

Přijďte si vychutnat pravou italskou kávu, osvěžující nápoje a speciality italské kuchyně v příjemném prostředí Baru Italia. Těšíme se na vaši návštěvu!

Publikováno: 06. 07. 2024

Kategorie: cestování

Autor: PavelPetr

Tagy: bar italia | název baru