Ubytování na zámku je netradiční dovolenou

Dovolená v Čechách může nabývat nejrůznějších podob. Někdo vyrazí na české hory, jiný dá zase přednost dobrodružství na vodě. Jestliže tíhnete spíše k historii a romantice, jistě Vás zaujme ubytování na zámku. Ano, v dnešní době na cestách nemusíte spát v penzionech a podobných ubytovacích zařízeních. Vsadit můžete na nevšední zážitek na zámku se vším všudy.

  • Zámek Herálec
  • Zámek Zbiroh
  • Zámek Loučeň
  • Zámek Jemniště
  • Zámek Nový hrad a další

Jak vypadá ubytování na zámku?

Ubytování na zámku je pochopitelně spojeno s jedinečnou atmosférou. Ubytováni budete v zámeckých pokojích, které se pyšní stylovým a noblesním nábytkem. Zároveň se můžete pohybovat po prostorách zámku tvořených v daném architektonickém stylu. Takové ubytování v zámku Vás může stavět do pomyslné podoby krále a královny.

Ubytování na zámku se v posledních letech stalo hodně populární a skloubí poznávání a historii s nevšedním noclehem.

Radek F., Praha, provozovatel zámku.

Jaké zámky jsou pro nocleh jako stvořené?

V České republice existuje přemíra zámků, které nabízí mimo prohlídkových okruhů také možnost strávit noc na netradičním místě. My Vám nyní představíme několik z nich. A začneme spíše historickými informacemi o tom, kdy vznikly. Takový údaj najdete v níže uvedené tabulce.

ZámekVýstavba
Herálec1305 jako tvrz
Zbiroh1230
Loučeň14. století
Jemniště1724 až 1725
Nový hrad1465 až 1474
Děčín10. století
Víte, kdy vznikly známé zámky nabízející ubytování?

Jak můžete vidět, ubytování na zámku je možné volit také z pohledu historie daného objektu. Dále to může být počet nabízených okruhů, příjemná je bezpochyby zámecká restaurace nebo přilehlý zámecký park, který poslouží k romantickým vycházkám a k vyžití pro děti. Tento způsob dovolené vytrhne jistě každého z omšelého stereotypu.

Ubytujte se na zámku a prožijte tam nezapomenutelnou noc.

Ubytování na zámku Herálec

Zámek Herálec patří k hodně vyhledávaným. Je kulturní památkou České republiky a jeho historie je sáhodlouhá. Objevují se v ní například Trčkové z Lípy, ale také Trauttmannsdorfové. Od roku 2001, kdy je zámek Herálec provozován jako několikahvězdičkový hotel, Vás mimo jiné zaujme i svým půvabným okolím.

Jaké se nabízí ubytování na zámku?

Pokud se budete pohybovat v Plzeňském kraji v okrese Rokycany, můžete podlehnout kouzlu zámku Zbiroh. Ten se pyšní například tím, že má nejhlubší studnu v Evropě, která dosahuje hloubky 163 metrů. Ubytování na zámku tohoto typu bude jistě krásným zážitkem. A v podobném duchu lze samozřejmě pokračovat, třeba prostřednictvím níže uvedených otázek a odpovědí.

V čem je zajímavý zámek Loučeň?

Tento zámek je populární pro svá bludiště, kterých v těchto prostorách najdete více než dost. Je to například buxusové bludiště, tisové bludiště, světelný labyrint, provazové bludiště a mnohá další.

Čím překvapí ubytování na zámku Jemniště?

Zámek Jemniště je kouzelný nejenom sám o sobě. Překrásný je také jeho 14 hektarů velký anglický park, kde můžete spatřit velkou spoustu exotických stromů.

Jaké věci budete obdivovat na zámku Děčín?

Pokud si zajistíte ubytování v zámku Děčín, budete mít dostatek času na jeho prozkoumávání. Zavítat byste měli například do Jižních zahrad, Severních zahrad nebo k Dlouhé jízdárně. Poutavé je i samotné jádro zámku.

Jaký další zámek Vám nabídne ubytování?

Oblíbený je například zámek Hrubá Skála, který se tyčí na dvacet metrů vysokém skalním masivu.

Proč vyrazit na zámek Nový hrad?

Tato kulturní památka Vás uhrane svým prvním nádvořím, úřednickým domem, rytířským sálem, ale také kaplí sv. Josefa.

Prožijte nezapomenutelnou noc na zámku

Podlehněte kouzlu zámeckého ubytování a dodejte plánované dovolené na patřičné atraktivitě. Vedle výše jmenovaných zámků se jich v České republice nabízí další spousta, které Vám poskytnou originální nocleh. Je to například zámek Liblice, zámek Mostov, zámek Berchtold, zámek Hostačov, zámek Hrádek u Sušice, zámek Lobeč, ale také zámek Dobříš. Na všech těchto místech máte jedinečnou příležitost okusit, jak tu nocovala tamní šlechta.