Turecko - dovolená all inclusive: Užijte si slunce a moře bez starostí!

Turecko - Dovolená All Inclusive

Slunné Turecko láká

Turecko je stálicí mezi dovolenkovými destinacemi a není se čemu divit. Nabízí sluncem zalité pláže, průzračné moře a bohatou historii. Užijte si odpočinek v luxusních resortech s all inclusive programem nebo se vydejte poznávat starobylá města a památky. Ochutnejte tureckou kuchyni plnou chutí a vůní. Turecko si zamilují rodiny s dětmi i dobrodruzi toužící po poznání. Letenky i ubytování pořídíte za příznivé ceny, ať už se rozhodnete pro last minute zájezd nebo si dovolenou naplánujete s předstihem.

All inclusive: pohodlí dovolené

Koncept "all inclusive" se stal synonymem pro bezstarostnou dovolenou, kde je o vše postaráno. Už žádné počítání útraty za jídlo a pití, žádné starosti s hledáním restaurace. V ceně zájezdu je zahrnuto ubytování, stravování formou bufetu po celý den, alkoholické i nealkoholické nápoje a často i další služby jako sportovní aktivity, animační programy pro děti i dospělé a vstup do wellness centra.

All inclusive je ideální volbou pro rodiny s dětmi, které ocení komfort a možnost dopřát si bez omezení. Stejně tak si ho užijí páry toužící po romantické dovolené bez starostí, nebo skupiny přátel, kteří se chtějí bavit a užívat si bezstarostnou atmosféru.

Výhody all inclusive v Turecku

Turecko je stálicí na poli all inclusive dovolených a není se čemu divit. Tento koncept má v Turecku silnou tradici a nabízí nespočet výhod. Zapomenout můžete na starosti s plánováním jídelníčku, hledáním restaurací a počítáním útraty. Vše je již zahrnuto v ceně, od snídaní po pozdní večeře, včetně nápojů a často i alkoholických. Užijete si tak dovolenou bez starostí a skrytých poplatků. Další výhodou je široká nabídka aktivit zahrnutých v ceně. Mnoho hotelů nabízí animační programy pro děti i dospělé, sportovní aktivity, bazény, tobogány a večerní zábavu.

Nejoblíbenější turecké destinace

Turecko láká k návštěvě úžasnou historií, nádhernou přírodou a pohostinnými lidmi. Mezi nejoblíbenější destinace patří Istanbul, město dvou kontinentů, kde se prolíná Orient se Západem. Milovníci historie ocení Efesos s jeho zachovalým antickým divadlem a Celsiovou knihovnou. Kapadokie uchvátí pohádkovou krajinou s podzemními městy a možností letu horkovzdušným balonem. Antalya na Turecké riviéře nabízí krásné pláže, azurové moře a luxusní hotelové resorty. Pamukkale, bavlněný hrad, je přírodní úkaz s kaskádovými jezírky s termální vodou. Turecko má zkrátka co nabídnout každému.

Tipy pro výběr hotelu

Při výběru hotelu hraje roli více faktorů než jen cena. Zamyslete se nad lokalitou - preferujete rušné centrum dění, nebo klidnější oblast? Zvažte, jaké služby jsou pro vás klíčové - bazén, fitness centrum, restaurace? Přečtěte si recenze od ostatních cestovatelů, abyste získali představu o čistotě, vstřícnosti personálu a celkové atmosféře hotelu. Nebojte se kontaktovat hotel přímo s dotazy ohledně parkování, wifi připojení nebo dostupnosti dětské postýlky. V neposlední řadě si zkontrolujte storno podmínky pro případ nenadálých událostí. Pečlivým výběrem si zajistíte bezproblémový a příjemný pobyt.

Cena all inclusive dovolené

Cena all inclusive dovolené se liší v závislosti na mnoha faktorech. Mezi ty nejdůležitější patří destinace, úroveň hotelu, délka pobytu a sezóna. Obecně platí, že čím exotičtější destinace a luxusnější hotel, tím vyšší cena. Stejně tak dovolená v hlavní sezóně bude dražší než mimo ni.

V ceně all inclusive zájezdu bývá zahrnuto ubytování, stravování formou bufetu po celý den, alkoholické a nealkoholické nápoje, a často i další služby jako sportovní aktivity, animační programy nebo vstup do wellness centra.

Před výběrem all inclusive dovolené je důležité porovnat nabídky od různých cestovních kanceláří a pečlivě prostudovat, co vše je v ceně zahrnuto.

Kdy se do Turecka vydat?

Turecko láká sluncem prakticky po celý rok. Hlavní sezóna na koupání v moři trvá od května do října, kdy se teploty šplhají nad 25 °C. Pokud ale toužíte po poznávání památek a měst, ideální dobou pro návštěvu Turecka je jaro (duben-květen) a podzim (září-říjen), kdy panuje příjemné teplo a méně turistů. V zimě je Turecko skvělou destinací pro milovníky zimních sportů, a to hlavně v pohoří Taurus. Nezapomeňte, že vnitrozemí Turecka je sušší a teplejší než pobřeží.

Užitečné rady na cestu

Před cestou si vždy zkontrolujte platnost cestovního dokladu a případná vízová omezení. Nezapomeňte na cestovní pojištění, které vám v případě potřeby uhradí lékařskou péči. Sbalte si léky, které pravidelně užíváte, a kopie důležitých dokumentů. Informujte se o místních zvycích a pravidlech, abyste se vyhnuli kulturním nedorozuměním. Mějte u sebe hotovost v místní měně pro menší výdaje a zkontrolujte si limity na platební kartě. Stáhněte si offline mapy a překladač, abyste se neztratili a domluvili se i bez internetu. Nebojte se zeptat místních na cestu nebo doporučení, většinou rádi pomohou. A hlavně, užijte si cestování a objevování nových míst!