Sardínie s dětmi: Tipy na nezapomenutelnou rodinnou dovolenou

Sardinie Dovolená S Dětmi

Letenky na Sardinii

Sardinie, perla Středozemního moře, láká rodiny s dětmi na nezapomenutelnou dovolenou. Křišťálově čisté moře, jemný písek a zábavní parky, to vše dělá ze Sardinie ideální destinaci pro rodiny s dětmi. Než se ale ponoříte do plánování výletů za sardinskými krásami, je potřeba vyřešit první krok – letenky. Naštěstí existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety na Sardinii z Prahy a dalších evropských měst. Ceny letenek se liší v závislosti na sezóně a také na tom, jak dlouho dopředu si letenky rezervujete. Obecně platí, že nejlevnější letenky na Sardinii pořídíte mimo hlavní sezónu, tedy na jaře nebo na podzim. Pokud plánujete dovolenou na Sardinii s dětmi v létě, doporučujeme rezervovat letenky s dostatečným předstihem, abyste ušetřili a měli jistotu volných míst. Při hledání letenek nezapomeňte zkontrolovat i ceny letů s přestupem, které můžou vyjít levněji než přímé lety. S trochou plánování a hledání tak můžete najít letenky na Sardinii za příznivé ceny a užít si tak dovolenou snů s celou rodinou.

Půjčení auta na Sardinii

Sardinie, perla Středozemního moře, láká svými azurovými vodami a bělostnými plážemi rodiny s dětmi. Prozkoumat tento ostrovní ráj se vším všudy ale vyžaduje vlastní dopravu. Půjčení auta na Sardinii otevírá dveře k nezapomenutelným výletům a dobrodružstvím pro celou rodinu. S dětskými autosedačkami, které jsou u většiny autopůjčoven samozřejmostí, bude cesta bezpečná a pohodlná i pro ty nejmenší cestovatele. Díky vlastnímu vozu se snadno dostanete k odlehlým zátokám s křišťálově čistou vodou, ideálním pro šnorchlování s dětmi. Navštívit můžete i některý z aquaparků rozesetých po celém ostrově, nebo se vydat na výlet do vnitrozemí, kde na vás čekají malebné vesničky a fascinující archeologické památky. Ať už se rozhodnete prozkoumat krásy Sardinie jakkoli, s půjčeným autem budete mít svobodu a flexibilitu, kterou rodinná dovolená vyžaduje.

Veřejná doprava na Sardinii

Sardinie je sice proslulá svými nádhernými plážemi a průzračným mořem, ale i její vnitrozemí skrývá spoustu pokladů. Ať už se s dětmi chystáte na sever nebo jih ostrova, bez auta se neobejdete. Veřejná doprava na Sardinii je sice dostupná, ale ne vždy spolehlivá a rychlá, což s malými dětmi může být komplikace. Autobusy sice spojují všechna větší města a turistické destinace, ale spoje nebývají příliš časté, a to hlavně mimo sezónu. Cestování s kočárkem může být také výzvou, jelikož ne všechny autobusy jsou nízkopodlažní. Pokud se i přesto rozhodnete pro cestování autobusem, je dobré si předem ověřit jízdní řády a dostupnost spojů. Vlakem se dostanete do některých zajímavých oblastí, ale síť není příliš hustá. Prozkoumávání ostrova s dětmi autem vám poskytne větší flexibilitu a svobodu. Můžete si dělat zastávky dle libosti, objevovat skryté zátoky a užívat si krásy Sardinie vlastním tempem.

sardinie dovolená s dětmi

Cestování s kočárkem

Sardinie, to není jen ráj pláží a tyrkysového moře, ale i skvělá destinace pro dovolenou s dětmi. I s kočárkem si tu užijete spoustu zábavy a dobrodružství. Pláže s pozvolným vstupem do moře jsou jako stvořené pro bezstarostné dovádění i těch nejmenších. Na mnoha plážích najdete i půjčovny šlapadel a vodních kol s dětskými sedačkami, takže si užije celá rodina.

A co teprve procházky po promenádách lemujících pobřeží? Většina měst a vesnic na Sardinii je uzpůsobena i pro rodiny s kočárky. Povrchy chodníků jsou většinou rovné a bezbariérové, takže se s kočárkem dostanete bez problémů i do obchodů a restaurací.

Pokud se chystáte na výlet do přírody, i tam si s kočárkem poradíte. Mnoho turistických stezek je upravených i pro rodiny s dětmi a kočárky. A pokud se vydáte na delší túru, můžete si v některých turistických centrech zapůjčit i speciální terénní kočárky.

Nezapomeňte ale na opalovací krém, pokrývku hlavy a dostatek tekutin, ať už se vydáte kamkoliv. S trochou přípravy si dovolenou na Sardinii s kočárkem užijete na maximum.

Bezpečnost na silnicích

Sardinie je proslulá svými krásnými plážemi a křišťálově čistým mořem, což z ní dělá ideální destinaci pro dovolenou s dětmi. Při plánování cesty na Sardinii s dětmi je však důležité myslet i na bezpečnost na silnicích. Silnice na Sardinii jsou obecně v dobrém stavu, ale některé úseky mohou být úzké a klikaté, zejména v horských oblastech. Je důležité řídit opatrně a přizpůsobit rychlost podmínkám na silnici. Vždy používejte bezpečnostní pásy pro všechny cestující, včetně dětí, a zajistěte, aby děti seděly v autosedačkách odpovídajících jejich věku a hmotnosti. Pokud si plánujete pronajmout auto, informujte se předem o pravidlech silničního provozu v Itálii a na Sardinii. Například v Itálii se jezdí vpravo a předjíždí vlevo. Maximální povolená rychlost v obci je 50 km/h, mimo obec 90 km/h a na dálnici 130 km/h. Pokud cestujete s malými dětmi, zvažte možnost ubytování v blízkosti pláží a atrakcí, abyste minimalizovali čas strávený v autě. Místo auta můžete využít i veřejnou dopravu, jako jsou autobusy nebo vlaky, které jsou na Sardinii poměrně spolehlivé a dostupné.

sardinie dovolená s dětmi

Parkování na Sardinii

Sardinie je rájem pro rodiny s dětmi a to i co se týče parkování. Na většině míst na vás čekají bezplatná parkoviště, ať už se chystáte k plážím, do center měst nebo k turistickým atrakcím. Samozřejmě, v exponovaných turistických destinacích, obzvláště v hlavní sezóně, se vyplatí dorazit dříve a zajistit si tak místo. Pokud byste přeci jen nemohli najít volné místo na bezplatném parkovišti, jsou tu vždy placené varianty. Ty se obvykle pohybují v cenové relaci 1-2 eura za hodinu. Většina hotelů a apartmánů pak nabízí i vlastní parkovací místa, ať už zdarma nebo za menší poplatek. Plánujete-li cestovat po ostrově autem a navštívit více destinací, určitě se vám vyplatí zvážit i pronájem menšího skútru. Ten vám usnadní pohyb po přeplněných centrech měst a zaparkujete s ním prakticky kdekoliv. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, parkování na Sardinii vám rozhodně nezpůsobí žádné vrásky na čele a vy si tak budete moci užít dovolenou s dětmi naplno.

Srovnání destinací na Sardinii pro dovolenou s dětmi
Vlastnost Alghero Cagliari Olbia
Pláže vhodné pro děti Ano (pláž Maria Pia) Ano (pláž Poetto) Ano (pláž Pittulongu)
Dostupnost dětských atrakcí Střední Vysoká Nízká
Ceny ubytování Střední Vysoká Nízká

Výlety lodí

Sardínie není jen o nádherných plážích, ale nabízí i spoustu dobrodružství na moři. Výlety lodí patří k nejoblíbenějším aktivitám pro rodiny s dětmi. Prozkoumejte skryté zátoky s křišťálově čistou vodou, kam se dostanete pouze lodí. Děti budou nadšené z pozorování delfínů a barevných rybek. Mnoho společností nabízí výlety lodí speciálně přizpůsobené pro rodiny s dětmi s kratší plavbou a zastávkami na koupání a šnorchlování. Oblíbené jsou výlety na ostrovy Maddalena Archipelago s nádhernými plážemi a tyrkysovou vodou. Pro dobrodružnější povahy se nabízí plavby podél pobřeží s možností potápění a objevování podmořského světa. Nezapomeňte si s sebou vzít opalovací krém, klobouky a dostatek vody, abyste si užili plavbu naplno.

Cyklovýlety s dětmi

Sardinie není jen o nádherných plážích a průzračném moři, ale nabízí i skvělé možnosti pro cyklovýlety s dětmi. Díky mírnému klimatu a rovinatému terénu v mnoha částech ostrova si na své přijdou rodiny s dětmi všech věkových kategorií. Pro ty nejmenší jsou ideální cyklostezky podél pobřeží, kde si užijí krásné výhledy a zastávky na koupání. Starší děti ocení dobrodružnější trasy vedoucí do vnitrozemí, kde objeví malebné vesničky, vinice a olivové háje.

sardinie dovolená s dětmi

Při plánování cyklovýletů s dětmi na Sardinii je důležité zvolit trasu odpovídající jejich věku a fyzické kondici. Nezapomeňte na dostatek pitné vody a svačiny, opalovací krém a pokrývky hlavy. Pro menší děti je vhodné vzít s sebou cyklovozík nebo dětskou sedačku na kolo. Půjčovny kol a cyklistického vybavení jsou k dispozici ve většině turistických letovisek na ostrově.

Mezi nejoblíbenější cyklistické destinace na Sardinii pro rodiny s dětmi patří oblast Costa Smeralda s krásnými plážemi a pozvolným vstupem do moře, oblast Alghera s historickým centrem a cyklostezkou podél pobřeží, nebo oblast Chia s nádhernými plážemi a dunami. Ať už se vydáte kamkoli, cyklovýlet na Sardinii bude nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu.

Turistika s dětmi

Sardinie není jen rájem pláží, ale i skvělou destinací pro rodinnou turistiku. Děti nadchnou nenáročné stezky s krásnými výhledy, dobrodružné procházky lesem i objevování starobylých památek. Na své si přijdou i ti nejmenší, pro které jsou ideální procházky v nosičkách s úchvatnými panoramaty.

Při plánování tras myslete na věk a fyzickou zdatnost dětí. Vybírejte kratší trasy s pozvolným stoupáním a dostatkem zastávek na odpočinek, svačinu a hry. Nezapomeňte na dostatek tekutin, opalovací krém a pokrývku hlavy, zvláště v letních měsících.

Pro zpestření turistiky s dětmi na Sardinii můžete využít lanovky, které vás vyvezou na vrcholky hor s dechberoucími výhledy. Děti jistě ocení i projížďku turistickým vláčkem, který je proveze malebnými vesničkami a ukáže jim krásy ostrova z jiné perspektivy.

Po dni stráveném v přírodě si dopřejte zasloužený odpočinek na pláži. Sardinie se pyšní nádhernými plážemi s jemným pískem a křišťálově čistou vodou, které si užijí děti i dospělí.

Doprava z/na letiště

Sardinie je sice ostrov, ale nenechte se odradit – doprava na ni a po ní je s dětmi překvapivě snadná. Na výběr máte hned několik možností, jak se na ostrov dostat a jak ho prozkoumat. Pro rodiny s dětmi je nejpohodlnější variantou letecká doprava. Na Sardinii se nachází několik letišť, z nichž ta nejvytíženější jsou v Cagliari, Olbii a Algheru. Z Prahy se na Sardinii dostanete přímým letem za cca 2 hodiny. Po příletu si můžete pronajmout auto, což vám dává svobodu a flexibilitu při objevování ostrova vlastním tempem. Pokud se necítíte na řízení v cizí zemi, můžete využít služeb taxi nebo autobusové dopravy. Autobusy na Sardinii jsou pohodlné a spojují všechna hlavní města a turistické destinace. Pro kratší vzdálenosti a výlety po okolí jsou ideální volbou místní autobusy, které jezdí poměrně často a za přijatelné ceny. Pokud plánujete navštívit více ostrovů, můžete využít trajektové dopravy, která spojuje Sardinii s pevninskou Itálií a dalšími ostrovy v Tyrhénském moři. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli způsob dopravy, Sardinie vás okouzlí svou krásou a pohostinností.

sardinie dovolená s dětmi

Publikováno: 10. 07. 2024

Kategorie: cestování

Autor: PavelPetr

Tagy: sardinie dovolená s dětmi | dovolená na sardinii s dětmi