Plzeň: Objevte historické památky západočeské metropole

Historické Památky Plzeň

Plzeň - město piva a historie

Plzeň, město proslavené zlatavým mokem a bohatou historií, láká návštěvníky z celého světa. Pivovarské tradice sahají až do 13. století a vrcholí v proslulém pivovaru Plzeňský Prazdroj, kde se vaří světoznámý Pilsner Urquell. Historické centrum města s dominantou gotické katedrály sv. Bartoloměje a renesanční radnicí vás okouzlí svou atmosférou. Projděte se spletitými uličkami, objevujte skryté dvorky a vychutnejte si atmosféru tradičních pivnic s nezaměnitelnou vůní sladu a chmele. Plzeň nabízí nezapomenutelný zážitek pro milovníky piva i historie.

Dominantní katedrála sv. Bartoloměje

Svou impozantní siluetou vévodí katedrála sv. Bartoloměje Plzni již od 13. století. Chrám, který prošel během staletí mnoha proměnami, láká návštěvníky svou gotickou architekturou s barokními prvky. Uvnitř katedrály se skrývá unikátní Plzeňská madona, gotická socha z 14. století, která je cílem mnoha poutníků. Za povšimnutí stojí i 102 metrů vysoká věž, nabízející úchvatný výhled na město a okolí. Katedrála je nejen významnou duchovní stavbou, ale i dějištěm kulturních akcí a koncertů.

Podzemí Plzně - tajemství pod nohama

Plzeň, město piva a historie, skrývá pod svými ulicemi a domy spletitý labyrint chodeb a sklepů. Toto „podzemní město“, budované od 14. století, sloužilo původně k uskladnění potravin a piva, ale v dobách válek a ohrožení poskytovalo útočiště i obyvatelům. Dnes je část plzeňského podzemí zpřístupněna veřejnosti. Během prohlídky se návštěvníci dozvědí o historii jeho vzniku, o životě lidí v minulosti i o legendách, které se k němu vážou.

Velká synagoga - připomínka židovské komunity

Stojí tiše, ale důstojně, a připomíná nám bohatou historii židovské komunity v našem městě. Velká synagoga, často nazývána také Templ, sloužila po desetiletí jako centrum náboženského a společenského života. Její majestátní interiér, zdobený ornamenty a vitrážemi, uchvacoval věřící i návštěvníky. Bohužel, během druhé světové války se stala terčem nacistické nenávisti a byla zdevastována. Dnes, po náročné rekonstrukci, slouží jako muzeum a kulturní centrum, kde se konají výstavy, koncerty a přednášky. Její zdi stále šeptají příběhy minulosti a připomínají nám důležitost tolerance a vzájemného respektu.

Pivovarské muzeum - od ječmene k pivu

Vítejte v chladivém objetí Pivovarského muzea, kde se vydáte na fascinující cestu od skromného zrna ječmene až po zlatavý mok – pivo. Prozkoumejte tradiční i moderní techniky vaření piva a seznamte se s historií tohoto oblíbeného nápoje v českých zemích. Objevte tajemství sladovnického řemesla, prohlédněte si historické varné kotle a nechte se unést vůní chmele. Pivovarské muzeum je zážitkem pro celou rodinu, kde se snoubí poučení se zábavou. Na závěr prohlídky na vás bude čekat ochutnávka lahodných piv z produkce místního pivovaru.

Procházka historickým centrem

Dlážděné uličky lemované malebnými domy s pastelovými fasádami, gotické věže tyčící se k nebi a romantická zákoutí dýchající historií. To vše a mnohem více nabízí procházka historickým centrem. Nechte se unášet atmosférou starých časů a objevujte skvosty architektury, malebné obchůdky s tradičními výrobky a útulné kavárny lákající k posezení. Nezapomeňte se zastavit na náměstí, srdci historického centra, kde můžete obdivovat impozantní radnici a nasát atmosféru pulsujícího života. Procházka historickým centrem je zážitkem pro všechny smysly a zanechá ve vás nezapomenutelné vzpomínky.

Tipy na ubytování a restaurace

Plánujete výlet a hledáte tipy, kde složit hlavu a co dobrého ochutnat? Ať už preferujete útulné penziony, luxusní hotely nebo kempování, v České republice si vybere každý. Pro milovníky gastronomie se nabízí nepřeberné množství restaurací, od tradičních českých hospůdek s domácí kuchyní až po moderní podniky s mezinárodní nabídkou. Nezapomeňte si předem zarezervovat ubytování, a to zejména v hlavní sezóně. Doporučujeme si přečíst recenze od ostatních cestovatelů, abyste měli jistotu, že si vyberete to pravé pro vás. Dobrou chuť a příjemný pobyt!

Publikováno: 14. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor: PavelPetr

Tagy: historické památky plzeň | historické památky v plzni