Objevte kouzlo vesmíru v Planetáriu Dobříš

Planeo Dobříš

Dobříšský Planet Dobříš

Hledáte místo, kde si užijete zábavu s celou rodinou? Pak je tu pro vás Planeo Dobříš, moderní sportovní a relaxační centrum v malebném středočeském městě Dobříš.

Široká nabídka aktivit pro všechny

V Planeu Dobříš si každý najde to své. Zahrajte si bowling na jedné z osmi profesionálních drah, užijte si adrenalin v laserové aréně, vyzkoušejte své dovednosti u kulečníku nebo stolního fotbálku.

Zábava i pro ty nejmenší

Na své si přijdou i rodiny s dětmi. Pro nejmenší je připraven dětský koutek s prolézačkami, skluzavkou a dalšími atrakcemi. Starší děti se zabaví na herních automatech a simulátorech.

Odpočinek a občerstvení

Po sportovních aktivitách si můžete odpočinout v restauraci Planeto, která nabízí široký výběr jídel a nápojů. V letních měsících je k dispozici venkovní terasa s grilem.

Ideální místo pro trávení volného času

Planeo Dobříš je ideálním místem pro trávení volného času s rodinou, přáteli nebo kolegy. Díky své široké nabídce aktivit a příjemnému prostředí si zde každý najde to své.

Zábava pro celou rodinu

Planeo Dobříš je ideálním místem pro strávení aktivního dne s celou rodinou. Nabízí širokou škálu aktivit, které zabaví malé i velké. Děti se vyřádí na dětském hřišti s prolézačkami, skluzavkami a houpačkami. Pro starší děti a dospělé je k dispozici bowling, laser game aréna a virtuální realita. Rodiny si mohou zahrát minigolf na venkovním hřišti nebo si zasoutěžit v některé z deskových her v kavárně. Planeo Dobříš pravidelně pořádá také různé akce pro rodiny s dětmi, jako jsou dětské dny, karnevaly a tematické programy. Po dni plném zábavy si můžete odpočinout v restauraci s nabídkou jídel a nápojů pro celou rodinu. Planeo Dobříš je tak ideálním místem pro strávení příjemného a zábavného dne s vašimi blízkými.

Moderní projekční systém

Planeum Dobříš se pyšní moderním projekčním systémem, který umožňuje promítání filmů a dokumentů ve vysokém rozlišení a s brilantními barvami. Diváci se tak mohou těšit na nezapomenutelný filmový zážitek. Srdcem systému je výkonný digitální projektor, který zaručuje ostrý obraz i v tmavých scénách. O dokonalý zvuk se stará špičková zvuková aparatura s prostorovým zvukem, která vás vtáhne přímo do děje. Planeum v Dobříši tak nabízí kombinaci nejmodernější technologie a komfortního prostředí pro vaši maximální spokojenost.

planeo dobříš

Kromě promítání filmů je projekční systém využíván také při přednáškách, prezentacích a dalších kulturních akcích. Díky variabilitě uspořádání sálu a modernímu technickému zázemí je Planeum Dobříš ideálním místem pro pořádání kongresů, konferencí a firemních akcí.

Filmy o vesmíru a planetách

Ačkoliv Planetum Dobříš, dříve známé jako hvězdárna Dobříš, nenabízí promítání filmů v tradičním slova smyslu, jeho zaměření na vesmír a planety otevírá fascinující svět kosmických objevů. Místo klasického kina s plátnem a projektory se zde návštěvníci ponoří do hlubin vesmíru prostřednictvím interaktivních expozic a moderních technologií.

Planeta Dobříš nabízí možnost prozkoumat hvězdnou oblohu zblízka v digitálním planetáriu, kde se promítají úchvatné snímky vesmírných objektů. Díky speciálnímu softwaru se zde simuluje realistický pohled na noční oblohu a umožňuje se tak návštěvníkům poznat souhvězdí, planety a další vesmírné úkazy.

Pro ty, kteří se chtějí dozvědět více o historii astronomie a výzkumu vesmíru, je připravena expozice s modely vesmírných sond, raketoplánů a dalších zařízení. Nechybí ani informace o historii hvězdárny Dobříš a jejím významu pro českou astronomii.

I když Planetum Dobříš nenabízí klasické filmové projekce, jeho interaktivní expozice a digitální planetárium otevírají bránu do fascinujícího světa vesmíru a poskytují nezapomenutelný zážitek pro malé i velké.

Pozorování noční oblohy

Planeum Dobříš, moderní hvězdárna a planetárium v jednom, nabízí nezapomenutelné zážitky z pozorování noční oblohy. Díky špičkovému vybavení a strategické poloze mimo rušná města se otevírá fascinující pohled na hvězdy, planety a další vesmírné objekty. V kopuli hvězdárny se nachází zrcadlový dalekohled o průměru zrcadla 305 mm, který umožňuje pozorovat i velmi slabé a vzdálené objekty. Za příznivých podmínek spatříte krátery na Měsíci, prstence Saturnu nebo Velkou mlhovinu v Orionu. Planeum Dobříš pořádá pravidelná pozorování pro veřejnost s odborným výkladem zkušených astronomů. Dozvíte se zajímavosti o sluneční soustavě, galaxiích a historii astronomie. Pozorování jsou vhodná pro všechny věkové kategorie a zájemce o vesmír. Pro aktuální program a rezervace míst sledujte webové stránky Planeum Dobříš.

Dobříšský planetář, to není jen kopule s hvězdami. Je to brána do vesmíru, otevírající se dětem i dospělým, místo, kde se věda setkává s fantazií.

Eliška Krásnohorská

Astronomické programy

Hvězdárna Dobříš, součást Domu dětí a mládeže Dobříš, nabízí bohatý program pro milovníky astronomie. Pozorování noční oblohy s výkladem zkušených lektorů patří k nejoblíbenějším aktivitám. K dispozici je moderní dalekohled a projekční technika, která umožňuje sledování planet, hvězd, mlhovin a dalších vesmírných objektů. Programy jsou uzpůsobeny věku a znalostem účastníků, vhodné jsou pro rodiny s dětmi, školy i širokou veřejnost. Kromě pozorování hvězd se v hvězdárně konají i přednášky, workshopy a výstavy s astronomickou tématikou. Pro aktuální program a otevírací dobu hvězdárny navštivte webové stránky Domu dětí a mládeže Dobříš.

planeo dobříš
Porovnání Planetária Dobříš s jinými planetárii
Vlastnost Planetárium Dobříš Planetárium Praha
Průměr kopule 8 metrů 23 metrů
Počet sedadel 40 210

Vzdělávací centrum

Planeto Dobříš se nepyšní jenom zábavou, ale také vzděláváním. V srdci areálu se nachází Vzdělávací centrum, které nabízí programy pro školy i širokou veřejnost. Děti i dospělí se zde hravou formou dozvídají o světě kolem nás, ať už se jedná o přírodní vědy, historii, techniku nebo umění.

Moderní interaktivní expozice vtahují návštěvníky do děje a umožňují jim experimentovat a objevovat. Planeto Dobříš klade důraz na propojení teorie s praxí, proto jsou součástí programů také workshopy, kde si účastníci mohou vyzkoušet různé techniky a dovednosti. Vzdělávací centrum Planeto Dobříš je tak ideálním místem pro strávení zábavného a zároveň poučného dne pro celou rodinu.

Interaktivní expozice

Víte, jak se řídí letadlo? Nebo jak funguje vesmír? V Planeum Dobříš si to můžete vyzkoušet na vlastní kůži! Čeká vás tu řada interaktivních exponátů, které vám zábavnou formou přiblíží svět vědy a techniky.

Vyzkoušejte si letecký simulátor a staňte se pilotem na zkoušku. Prozkoumejte model sluneční soustavy a seznamte se s planetami zblízka. Zjistěte, jak fungují různé fyzikální zákony a principy na interaktivních modelech. Planeum Dobříš není jen muzeum, ale centrum poznání, kde se budete bavit a zároveň se dozvíte spoustu nového.

Interaktivní expozice je vhodná pro malé i velké, pro rodiny s dětmi i školní výlety. Přijďte se s námi ponořit do světa poznání!

planeo dobříš

Otevírací doba a vstupenky

Planeo Dobříš je otevřeno 7 dní v týdnu, 365 dní v roce. V pracovní dny se otevírá v 9:00 a zavírá ve 20:00, o víkendech a státních svátcích je otevřeno od 10:00 do 21:00. Poslední vstup je umožněn hodinu před zavírací dobou. Vstupenky je možné zakoupit přímo na místě v pokladně Planetea Dobříš nebo online na webových stránkách. Cena vstupného se liší dle věku a typu vstupenky. Děti do 3 let mají vstup zdarma. Pro rodiny s dětmi je k dispozici zvýhodněné rodinné vstupné. Pro školy a školky Planeto nabízí speciální programy a zvýhodněné vstupné pro skupiny. Doporučujeme si rezervovat vstupenky předem, a to zejména v případě návštěvy o víkendu nebo během školních prázdnin. Vstupenky zakoupené online je nutné vytisknout nebo předložit v elektronické podobě na chytrém telefonu. V Planeto Dobříš je zakázáno fotografovat a natáčet video s bleskem.

Doprava a parkování

Planeo Dobříš se nachází v dobře dostupné lokalitě s dostatkem parkovacích míst. Do Dobříše se pohodlně dostanete autem i autobusem. Pokud cestujete autem, Planeo Dobříš najdete na okraji města s dobrým napojením na hlavní silnici. Pro návštěvníky je k dispozici prostorné parkoviště přímo u budovy, a to zcela zdarma. V případě, že přijedete autobusem, zastávka se nachází jen pár minut chůze od Planeа. Díky své strategické poloze je Planeo Dobříš ideálním místem pro pořádání kongresů, firemních akcí i soukromých oslav. Ať už se do Planeа chystáte z jakéhokoli důvodu, doprava a parkování pro vás nebude žádný problém.

Občerstvení v areálu

V Planetáriu Dobříš si nemusíte dělat starosti s hladem ani žízní. Přímo v areálu hvězdárny najdete útulnou kavárnu, která nabízí široký výběr občerstvení. Můžete si tu dát lahodnou kávu, osvěžující nápoje, sladké i slané pečivo a další dobroty. Kavárna je ideálním místem pro krátkou pauzu mezi projekcemi nebo po prohlídce hvězdárny. Vychutnat si tu můžete příjemnou atmosféru a kochat se výhledem na okolí. Pro ty, kdo dávají přednost vlastní svačině, je k dispozici venkovní posezení s možností grilování.

Tipy na výlet s dětmi

Planeo Dobříš je skvělou volbou pro rodinný výlet, který si užijí malí i velcí. V Planetáriu se ponoříte do tajů vesmíru a dozvíte se spoustu zajímavostí o planetách, hvězdách a galaxiích. Pro nejmenší je připravena pohádková projekce, která je zábavnou formou seznámí s vesmírem. Po skončení programu se můžete vydat do interaktivní expozice, kde si děti vyzkouší různé experimenty a hry s vesmírnou tématikou.

planeo dobříš

V Dobříši a okolí najdete i další atrakce vhodné pro rodiny s dětmi. Navštívit můžete například krásný zámek Dobříš s rozlehlým parkem, kde se děti zabaví na hřišti. Milovníci zvířat si nenechají ujít Zoopark Zelčín, který se nachází jen pár kilometrů od Dobříše. Pro sportovně založené rodiny je tu možnost vyrazit na cyklovýlet po okolí nebo si zahrát minigolf. A pokud vám vyhládne, v Dobříši najdete řadu restaurací a kaváren s nabídkou dětských jídel.

Ubytování v okolí Dobříše

Dobříš a jeho okolí nabízí širokou škálu ubytování pro návštěvníky, kteří se sem sjíždějí za krásami zámku Dobříš, procházkami malebnou přírodou nebo návštěvou planetária. Ať už hledáte luxusní hotel, útulný penzion nebo cenově dostupné ubytování v soukromí, v Dobříši a okolí si jistě vyberete.

Ubytování v centru Dobříše

Pro ty, kteří preferují ubytování v centru dění, se nabízí několik hotelů a penzionů v samotném Dobříši. Tyto ubytovací kapacity poskytují komfortní zázemí a snadnou dostupnost k hlavním atrakcím města, včetně zámku a přilehlého parku. V docházkové vzdálenosti od centra se nachází také několik restaurací a obchodů.

Ubytování v okolí Dobříše

Pokud toužíte po klidu a kontaktu s přírodou, můžete zvolit ubytování v některé z malebných obcí v okolí Dobříše. Zde naleznete širokou škálu chalup, apartmánů a penzionů, které vám poskytnou klidné a relaxační zázemí. Mnoho z těchto ubytovacích zařízení nabízí také zahradu s grilem a venkovním posezením, kde si můžete vychutnat klidnou atmosféru.

Plánování návštěvy

Při plánování vaší návštěvy Dobříše a jeho okolí nezapomeňte zohlednit také program planetária, které nabízí fascinující pohled do vesmíru. Včasná rezervace ubytování se doporučuje, zejména v hlavní turistické sezóně.

Další atrakce v regionu

Dobříš a jeho okolí skrývá mnoho lákadel pro turisty. Milovníci historie by si neměli nechat ujít návštěvu zámku Dobříš s jeho krásnými zahradami a bohatou historií. Procházkou zámeckým parkem se dostanete až k romantické stavbě Červený most, která je oblíbeným místem pro svatební fotografie.

Příznivci aktivního odpočinku ocení síť cyklostezek a turistických tras v Brdech, které nabízejí nádherné výhledy do krajiny. Nedaleko Dobříše se nachází také vodní nádrž Slapy, která je ideálním místem pro koupání, vodní sporty a relaxaci u vody.

planeo dobříš

Za návštěvu stojí i historická města v okolí, jako je Příbram se Svatou Horou, hornické muzeum a poutním areálem, nebo Březnice s malebným náměstím a židovskou synagogou. Pro rodiny s dětmi je tu pak zábavní park Mirakulum s množstvím atrakcí a herních prvků.

Publikováno: 03. 07. 2024

Kategorie: cestování

Autor: PavelPetr

Tagy: planeo dobříš | informace o planeu v dobříši