Objevte kouzlo Francie: Unikátní památky UNESCO čekají!

Francie Památky Unesco

Seznam památek UNESCO ve Francii

Francie se může pochlubit bohatým kulturním dědictvím a pyšní se 49 místy zapsanými na seznamu světového dědictví UNESCO. Od majestátních katedrál, jako je Notre-Dame v Paříži a katedrála v Amiens, po úchvatné zámky, jako jsou Versailles a Chambord, Francie nabízí fascinující cestu historií a architekturou. Přírodní krásy země jsou rovněž zastoupeny, například útesy Étretat v Normandii a záliv Porto na Korsice. Pro milovníky historie a kultury je Francie skutečným rájem.

Nejnavštěvovanější památky UNESCO

Česká republika se pyšní hned 12 památkami zapsanými na seznamu světového dědictví UNESCO. Mezi ty nejnavštěvovanější patří bezpochyby historické centrum Prahy s Pražským hradem, Karlovým mostem a Staroměstským náměstím. Kouzelná atmosféra a dechberoucí výhledy lákají miliony turistů ročně. Další skvost představuje Český Krumlov s malebným historickým centrem a zámkem tyčícím se nad meandry Vltavy. Oblíbeným cílem je také Kutná Hora, kde se nachází unikátní kostnice Sedlec a chrám svaté Barbory. Morava se může pochlubit například Telčí s renesančními domy na náměstí Zachariáše z Hradce, Lednicko-valtickým areálem s pohádkovými zámky a zahradami, anebo poutním kostelem svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře.

Tipy na výlety za památkami

Česká republika se pyšní bohatou historií a kulturou, což se odráží v nespočtu úchvatných památek rozesetých po celé zemi. Ať už vás lákají majestátní hrady, tajemné zříceniny, okouzlující zámky, nebo malebná historická města, na své si přijde opravdu každý.

Vydejte se například do jižních Čech a nechte se okouzlit pohádkovým zámkem Hluboká nad Vltavou, prozkoumejte středověký hrad Karlštejn tyčící se nad řekou Berounkou, nebo se vydejte po stopách Karla IV. do Kutné Hory, kde na vás dýchne atmosféra středověkého hornického města.

Morava vás zase uchvátí svými vinicemi a barokními skvosty, jako je zámek Lednice s minaretem a palmovým skleníkem, nebo poutní místo Velehrad s bazilikou Nanebevzetí Panny Marie a svatého Cyrila a Metoděje.

Francouzská kuchyně v okolí památek

Pro milovníky francouzské kuchyně, kteří se chystají prozkoumat krásy Prahy, je tu skvělá zpráva! V okolí nejznámějších památek se nachází řada vynikajících restaurací, které servírují autentické francouzské speciality.

Vychutnat si tak můžete lahodnou cibulačku, šneky po burgundsku nebo steak z hovězí svíčkové s pepřovou omáčkou jen pár kroků od Karlova mostu, Pražského hradu nebo Staroměstského náměstí.

Mnoho podniků se pyšní útulnou atmosférou a romantickým prostředím, které umocní váš gurmánský zážitek. Nezapomeňte si rezervovat stůl předem, abyste měli jistotu, že si na vás udělají čas. Bon appétit!

Ubytování v blízkosti památek UNESCO

Česká republika se pyšní hned 12 lokalitami zapsanými na seznamu světového dědictví UNESCO. Ať už vás lákají historická centra Prahy, Českého Krumlova či Telče, nebo dáváte přednost technickým památkám, jako je hornická krajina v Kutné Hoře a okolí, vždy najdete ubytování v docházkové vzdálenosti od těchto skvostů. Mnoho hotelů, penzionů a apartmánů se nachází přímo v srdci památkových zón, což vám umožní nasát neopakovatelnou atmosféru a užít si klidnější večery po dni stráveném poznáváním. Pokud preferujete klidnější prostředí, ubytování v přilehlých obcích vám nabídne odpočinek v přírodě a zároveň snadnou dostupnost do centra dění. Nezapomeňte si rezervovat ubytování s dostatečným předstihem, obzvláště pokud cestujete v hlavní sezóně.

Publikováno: 14. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor: PavelPetr

Tagy: francie památky unesco | památky v francii zařazené do unesco