Kino Evald: Filmové zážitky i turistická lahůdka

Evald Kino

Kino Evald: Unikátní zážitek

Kino Evald není jen tak obyčejné kino. Je to místo s duší, s historií a s neopakovatelnou atmosférou. Nachází se v srdci města a už desítky let slouží jako kulturní centrum pro všechny generace. Jeho interiér dýchá nostalgií a zároveň moderním duchem. Pohodlná sedadla, skvělý zvuk a promítací technika na vysoké úrovni zaručují nezapomenutelný filmový zážitek.

Kino Evald se ale neomezuje jen na promítání filmových novinek. Pořádají se zde také filmové festivaly, tematické projekce, besedy s tvůrci a další kulturní akce. Kino Evald je zkrátka místem, kde se snoubí láska k filmu s přátelskou atmosférou a kde si každý najde to své. Ať už jste vášnivý filmový fanoušek, nebo si chcete jen užít příjemný večer s přáteli, Kino Evald je tou správnou volbou.

Historie kina Evald

Kino Evald, původně známé jako Bio Illusion, poprvé otevřelo své brány divákům v roce 1921. Budova, ve které se kino nachází, prošla v průběhu let několika rekonstrukcemi a modernizacemi. V 70. letech minulého století bylo kino přejmenováno na počest českého herce Evalda Schorma. Kino Evald se vždy snažilo držet krok s dobou a nabízet svým divákům nejmodernější technologie. V 90. letech prošlo rozsáhlou rekonstrukcí, během níž byl instalován nový zvukový systém a promítací plátno. Dnes je Kino Evald moderním kinem s kapacitou přes 400 míst, které nabízí širokou škálu filmů pro všechny věkové kategorie.

Atmosféra starých časů

Evald, to jméno evokuje nostalgii a vzpomínky na staré časy. Pro mnohé je synonymem pro kina, která dýchala atmosférou minulých dekád. Kino Evald, ať už se nacházelo v malém městě nebo rušné čtvrti, bylo vždy místem setkávání, úniku od reality a sdílení společných zážitků.

Vstupní hala vítala návštěvníky vůní popcornu a tlumeným světlem. Červené sametové závěsy oddělovaly chodbu od sálu, kde se promítaly filmové novinky i klasiky. Uvaděčky v nažehlených uniformách trpělivě trhaly vstupenky a ukazovaly cestu k volným místům. Vzduch byl hustý očekáváním a šeptem diváků.

Samotný sál kina Evald byl jako stroj času. Plyšová sedadla, často opotřebovaná, ale pohodlná, nabízela dokonalý výhled na velké plátno. Stěny zdobily filmové plakáty a fotografie filmových hvězd, které evokovaly kouzlo starého Hollywoodu. Promítací kabina, zahalená tajemstvím, byla svědkem nespočtu filmových příběhů.

Program kina: Filmy a události

Váš oblíbené kino v srdci města, Kino Evald, vám přináší pestrý program plný filmových zážitků pro všechny věkové kategorie.

evald kino

Ať už jste fanoušky hollywoodských trháků, nezávislých filmů nebo dokumentů, u nás si zaručeně vyberete.

Každý týden promítáme nejnovější filmové hity, které si nenechte ujít. Pro milovníky napětí a akce máme připravené strhující thrillery a akční filmy. Pro romantické duše promítáme dojemné romantické komedie a dramata. A pro ty nejmenší diváky máme na programu pohádky a animované filmy, které je zaručeně pobaví.

Kromě pravidelných filmových projekcí pořádáme také speciální filmové události, jako jsou filmové festivaly, premiéry a předpremiéry. Během filmových festivalů máte jedinečnou možnost zhlédnout výběr těch nejlepších filmů z celého světa. Na premiérách a předpremiérách se pak můžete těšit na setkání s filmovými tvůrci a herci.

Sledujte náš program na webových stránkách nebo na sociálních sítích a nenechte si ujít žádnou filmovou událost v kině Evald. Těšíme se na vaši návštěvu!

Vybavení a komfort kina

Kino Evald, dříve známé jako Evald kino, se pyšní moderním vybavením, které zaručuje prvotřídní filmový zážitek. Pohodlná sedadla s dostatkem prostoru pro nohy vám umožní vychutnat si film v naprostém pohodlí. Nejmodernější projekční technologie v kombinaci s vynikajícím ozvučením Dolby Atmos vás vtáhnou přímo do děje na plátně. Kino disponuje velkým plátnem, které umocňuje vizuální stránku filmů. Pro vaše pohodlí je k dispozici také klimatizace, která zajišťuje příjemnou teplotu během projekce. Kino Evald se snaží poskytnout svým návštěvníkům maximální komfort a zážitek z filmového umění.

Občerstvení v kině a okolí

Kino Evald a jeho okolí nabízí širokou škálu možností občerstvení před filmem, během přestávky i po něm. Přímo v budově kina najdete útulný bar s nabídkou klasických pochutin jako je popcorn, nachos s různými dipy, teplé a studené nápoje. Pro ty, kteří preferují sladkou tečku, nechybí ani výběr cukrovinek a zmrzliny.

V těsné blízkosti kina se nachází několik restaurací a bister, které uspokojí i náročnější jazýčky. Ať už máte chuť na pizzu, burger, asijskou kuchyni nebo něco lehčího formou salátu, v okolí kina Evald si jistě vyberete.

Pokud máte před filmem více času, můžete se projít do centra města, kde najdete nespočet kaváren a cukráren. Dopřejte si šálek lahodné kávy a dortík nebo si vychutnejte osvěžující limonádu na některé z letních zahrádek.

Dostupnost a parkování

Kino Evald se nachází v centru města, takže je snadno dostupné jak autem, tak i městskou hromadnou dopravou. Pokud se rozhodnete pro cestu autem, v blízkosti kina se nachází několik placených parkovišť. Doporučujeme parkoviště u obchodního centra Plaza, které je vzdáleno pouhých 5 minut chůze od kina. Další možností je parkoviště u vlakového nádraží, odkud se ke kinu dostanete pěšky za 10 minut.

evald kino

Pro ty, kteří preferují MHD, je kino Evald dostupné tramvajovými linkami číslo 3, 5 a 7. Zastávka "Kino Evald" se nachází přímo před budovou kina. Pokud pojedete autobusem, nejbližší zastávka je "Náměstí Svobody", odkud je to ke kinu asi 5 minut chůze.

Pro návštěvníky s handicapem je k dispozici bezbariérový přístup do budovy kina a také vyhrazená parkovací místa v bezprostřední blízkosti vchodu.

Ceny vstupenek a slevy

V Evaldu se snažíme, aby si na své přišel každý filmový fanoušek. Proto nabízíme pestrou škálu vstupného, ať už se chystáte na romantickou komedii ve všední den, nebo na akční trhák o víkendu. Základní vstupné na běžnou projekci se pohybuje od 150 Kč. Pokud si chcete užít film ve 3D, počítejte s příplatkem. Pro studenty, seniory a ZTP máme připravené zlevněné vstupenky. Nezapomeňte se prokázat platným průkazem. Rodiny s dětmi potěší speciální rodinné vstupenky, které nabízíme na vybrané projekce. Sledujte naše webové stránky nebo facebookovou stránku, kde najdete aktuální informace o cenách vstupenek a slevách. Pravidelně pro vás také připravujeme speciální akce a promítání za zvýhodněné ceny. Nenechte si ujít například promítání pro školy, filmové maratony nebo projekce s besedou s tvůrci. Věříme, že si u nás vybere každý a užije si filmový zážitek naplno.

Tipy na výlet s dětmi

Kino Evald a Kino Evald jsou skvělým cílem pro rodiny s dětmi. Po zhlédnutí pohádky nebo rodinného filmu se nabízí spousta možností, jak strávit příjemné odpoledne. Většina kin se nachází v centrech měst, kde najdete dětská hřiště, parky a kavárny s nabídkou pro nejmenší. Například v blízkosti kina Evald se nachází park s pískovištěm a prolézačkami, ideální místo pro vybití energie po filmu. Pokud byste raději zvolili klidnější program, můžete navštívit některou z kaváren s dětským koutkem. Děti se zabaví s hračkami a vy si v klidu vychutnáte šálek kávy. V létě je skvělou volbou i návštěva blízké cukrárny se zmrzlinou. Ať už zvolíte jakoukoliv variantu, výlet do kina Evald nebo Kino Evald bude pro vaše děti nezapomenutelným zážitkem.

Vlastnost Evald Kino
Profese Režisér

Doporučení na ubytování v okolí

Vzhledem k poloze kina Evald a kina Evald v srdci města, se vám nabízí široká škála ubytovacích možností.

evald kino

Pokud preferujete luxus a komfort, zvolte jeden z mnohých čtyřhvězdičkových hotelů v docházkové vzdálenosti. Nabízí stylové pokoje, restaurace a wellness centra.

Pro cestovatele s omezeným rozpočtem jsou k dispozici útulné penziony a hostely. Poskytují základní vybavení za příznivé ceny.

Rodiny s dětmi ocení apartmány s kuchyňským koutem. Umožní vám vařit si vlastní jídla a užít si tak větší volnost.

Bez ohledu na vaše preference a rozpočet, v okolí kin Evald a kina Evald určitě najdete ubytování, které bude vyhovovat vašim potřebám. Nezapomeňte si rezervovat ubytování s dostatečným předstihem, zvláště pokud cestujete v hlavní sezóně.

Shrnutí: Proč navštívit kino Evald?

Kino Evald není jen tak obyčejné kino. Je to místo s duší, kde se snoubí historie s moderními technologiemi. Už při vstupu do foyer vás ohromí atmosféra starých časů, kterou dokreslují dobové plakáty a fotografie. Samotné promítání je pak zážitkem samo o sobě. Díky nejmodernější promítací technice si vychutnáte filmy v té nejlepší možné kvalitě obrazu i zvuku.

Kino Evald ale není jen o sledování filmů. Pravidelně se zde konají filmové festivaly, besedy s tvůrci, workshopy a další doprovodné akce. Kino se tak stává kulturním centrem, kde se setkávají milovníci filmu všech generací.

Ať už hledáte zábavu na večer, nebo chcete zažít něco výjimečného, Kino Evald je tou správnou volbou. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči a užijte si filmový zážitek v nezapomenutelné atmosféře.

Publikováno: 29. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor: PavelPetr

Tagy: evald kino | kino evald