Francie Dovolená u Moře: Objevte Azurové Pobřeží!

Francie Dovolená U Moře

Francouzská riviéra

Azurové pobřeží, jak se francouzsky nazývá, je oblast na jihovýchodě Francie, která se táhne od Toulonu až k hranicím s Itálií. Proslulá je svými nádhernými plážemi, luxusními letovisky a příjemným středomořským klimatem. Mezi nejznámější města patří Nice, Cannes, Saint-Tropez a Monako.

Riviéra láká turisty z celého světa. Nabízí možnosti koupání, opalování, vodních sportů, ale i kulturních zážitků. Návštěvníci mohou obdivovat historické památky, navštívit muzea a galerie, nebo se projet po slavné pobřežní silnici Corniche de l'Estérel.

Francouzská riviéra je ideálním místem pro dovolenou plnou slunce, moře a zábavy.

Azurové pobřeží

Francouzská Riviéra, známá také jako Azurové pobřeží, je oblastí jihovýchodní Francie, která se táhne podél pobřeží Středozemního moře od Toulonu až k hranicím s Itálií. Proslulá je svými nádhernými plážemi, azurově modrým mořem a luxusními letovisky. Mezi nejznámější města na Azurovém pobřeží patří Nice, Cannes, Saint-Tropez a Monako. Oblast je oblíbeným cílem turistů z celého světa, kteří sem přijíždějí za sluncem, mořem, kulturou a zábavou. Azurové pobřeží je také domovem mnoha umělců, spisovatelů a celebrit. Krásná příroda, příjemné klima a bohatá historie z něj dělají nezapomenutelnou destinaci.

Pláže v Provence

Provence, oblast na jihu Francie, je proslulá nejen svými levandulovými poli a malebnými vesničkami, ale také nádhernými plážemi. Azurové vody Středozemního moře omývají pobřeží s rozmanitou scenérií – od písečných pláží ideálních pro rodiny s dětmi až po skalnaté zátoky skrývající romantická zákoutí.

Mezi nejznámější pláže patří Plage de Pampelonne u Saint-Tropez, která láká na luxusní atmosféru a krásný výhled. Naopak klid a pohodu si užijete na Plage de l'Almanarre v Hyères, která je rájem pro windsurfing a kitesurfing. Milovníci potápění by neměli vynechat Parc National des Calanques s křišťálově čistou vodou a bohatým podmořským životem.

Ostrov Korsika

Korsika, přezdívaná „ostrov krásy“, leží v azurových vodách Středozemního moře a patří Francii. Pyšní se dramatickými horskými scenériemi, úchvatnými plážemi a bohatou historií. Vnitrozemí ostrova je rájem pro pěší turisty a cyklisty, kteří zde najdou značené stezky vedoucí hustými lesy a malebnými vesničkami. Milovníci historie ocení starobylá města jako Bonifacio s mohutnými hradbami či Ajaccio, rodiště Napoleona Bonaparte. Korsika je také proslulá svou gastronomií, v níž se snoubí francouzské a italské vlivy. Ochutnejte místní speciality jako je kozí sýr brocciu, uzeniny coppa a figatellu nebo dezert canistrelli.

Baskické pobřeží

Baskické pobřeží Španělska a Francie je oblastí úchvatné krásy a bohaté kultury. Strmé útesy se zde dramaticky vrhají do rozbouřeného Atlantiku a vytváří nezapomenutelné scenérie. Malebná rybářská městečka s barevnými domy lákají k procházkám úzkými uličkami a ochutnávce lahodných mořských plodů. Baskicko je proslulé také svou jedinečnou kulturou a jazykem, který je jedním z nejstarších v Evropě. Surfaři si zde přijdou na své díky vysokým vlnám a milovníci turistiky se mohou vydat na túry po pobřežních stezkách s dechberoucími výhledy. Baskické pobřeží je zkrátka destinací, která osloví všechny smysly a zanechá ve vás nezapomenutelné zážitky.

Doprava a ubytování

Do našeho města se pohodlně dostanete autem i autobusem. Vlakové spojení bohužel není k dispozici. Pokud cestujete vlastním vozem, můžete využít parkoviště přímo v centru města nebo na okraji města u sportovního areálu. Obě parkoviště jsou placená, ale s možností zakoupení zvýhodněné celodenní parkovací karty. Pro cestování po městě doporučujeme využít městskou hromadnou dopravu, která jezdí v pravidelných intervalech a spojuje všechny důležité body.

Ubytování je možné v několika hotelech a penzionech v centru města a jeho blízkém okolí. Ceny se liší v závislosti na typu ubytování a lokalitě. Pro rezervaci ubytování doporučujeme využít online rezervační systémy nebo kontaktovat přímo vybraný hotel či penzion.

Jídlo a pití

Tradiční česká kuchyně je známá svou vydatností a sytými jídly. Mezi nejoblíbenější pokrmy patří vepřo-knedlo-zelo, svíčková na smetaně a guláš. Knedlíky, brambory a houskové knedlíky jsou běžnou přílohou.

V posledních letech se v České republice stává stále populárnější mezinárodní kuchyně. Větší města nabízejí širokou škálu restaurací s italskou, asijskou a americkou kuchyní.

Pivo je v České republice národním nápojem a Češi jsou na jeho výrobu právem hrdí. Mezi nejznámější značky patří Pilsner Urquell, Budvar a Staropramen. Oblíbená je také Becherovka, bylinný likér s dlouhou tradicí.

Tipy na výlety

Krása Česka tkví v rozmanitosti, ať už toužíte po horské turistice, procházkách historickými centry měst nebo relaxaci u vody. Pro milovníky hor je tu Šumava s majestátními lesy a jezery. Na své si přijdou i cyklisté, kteří ocení síť cyklostezek. Pokud dáváte přednost městské turistice, zamiřte do Telče s pohádkovým náměstím zapsaným na seznamu UNESCO. Za návštěvu stojí i Kutná Hora s kostnicí a chrámem svaté Barbory. Rodiny s dětmi potěší výlet do zoologické zahrady ve Dvoře Králové nad Labem nebo do zábavního parku Mirakulum. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli výlet, nezapomeňte si s sebou vzít dobrou náladu!

Publikováno: 12. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor: PavelPetr

Tagy: francie dovolená u moře | dovolená u moře ve francii