Dovolená v Abu Dhabi: Luxusní relax i dobrodružství na dosah!

Dovolená Abu Dhabi

Letenky do Abu Dhabi

Abu Dhabi, hlavní město Spojených arabských emirátů, láká cestovatele z celého světa svou fascinující kombinací moderní architektury, bohaté kultury a okouzlující atmosféry. Letenky do Abu Dhabi jsou vstupní branou do světa luxusu, dobrodružství a nezapomenutelných zážitků.

Při plánování dovolené v Abu Dhabi je důležité zvážit několik faktorů. Letenky se cenově liší v závislosti na sezóně a také na tom, s jakým předstihem je rezervujete. Obecně platí, že nejvýhodnější ceny letenek do Abu Dhabi najdete mimo hlavní sezónu, která trvá od října do dubna. Pokud plánujete dovolenou v tomto období, doporučuje se rezervovat letenky s dostatečným předstihem, abyste měli jistotu nejlepší ceny.

Délka letu do Abu Dhabi se liší v závislosti na odletovém místě a počtu mezipřistání. Z Prahy se do Abu Dhabi dostanete přímým letem za zhruba 6 hodin. Pokud zvolíte let s mezipřistáním, cesta se může protáhnout až na 10 a více hodin.

Při výběru letenek do Abu Dhabi máte na výběr z několika leteckých společností, včetně Emirates, Etihad Airways, Qatar Airways a flydubai. Každá z těchto společností nabízí různé třídy cestování a služby, takže si můžete vybrat tu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám a rozpočtu.

Víza a vstupní formality

Občané České republiky cestující do Spojených arabských emirátů, jejichž součástí je i Abú Dhabí, nepotřebují pro turistické pobyty kratší než 90 dnů vízum. Po příletu do země obdržíte bezplatné vstupní razítko do cestovního pasu, které vám umožní pobyt po dobu maximálně 30 dnů s možností jednorázového prodloužení o dalších 30 dnů za poplatek. Je důležité, aby váš cestovní pas byl platný minimálně 6 měsíců po plánovaném návratu z Abú Dhabí.

Pro vstup do země budete muset předložit zpáteční letenku a doklad o ubytování, například potvrzení rezervace hotelu. Dále se doporučuje mít u sebe finanční prostředky na pokrytí nákladů na pobyt, a to v hotovosti (v dirhamech AED) nebo formou platební karty.

Přestože pro krátkodobé turistické cesty není vízum vyžadováno, je důležité se před cestou informovat o aktuálních podmínkách vstupu do země, jelikož se mohou měnit. Informace naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí České republiky nebo Velvyslanectví Spojených arabských emirátů v Praze.

Doprava po Abu Dhabi: taxi, metro

Abu Dhabi, hlavní město Spojených arabských emirátů, nabízí moderní a efektivní dopravní systém. Pro turisty je cestování po městě snadné a pohodlné. Taxi představují jeden z nejpopulárnějších způsobů dopravy. Jsou snadno dostupné a relativně levné. Většina taxi jezdí na taxametr, ale vždy je dobré se s řidičem domluvit na ceně předem, abyste se vyhnuli nedorozuměním. Pro ty, kteří preferují hromadnou dopravu, je k dispozici moderní systém metra. Metro v Abu Dhabi je čisté, klimatizované a spojuje klíčové oblasti města. Jízdenky si můžete zakoupit na stanicích metra. Další možností je využití autobusové dopravy. Autobusy v Abu Dhabi jsou moderní a klimatizované, ale síť linek může být pro turisty složitější na pochopení. Pro kratší vzdálenosti je příjemnou alternativou procházka. Mnoho památek a atrakcí se nachází v docházkové vzdálenosti.

dovolená abu dhabi
Srovnání dovolených v Dubaji a Abu Dhabi
Vlastnost Dubaj Abu Dhabi
Atmosféra Rušná, moderní Klidnější, kulturnější
Pláže Umělé, živé Přírodní, klidnější
Památky Burj Khalifa, Dubai Mall Mešita šejka Zayeda, Louvre Abu Dhabi
Ceny Vyšší Mírně nižší

Půjčení auta v Emirátech

Abu Dhabi, hlavní město Spojených arabských emirátů, je fascinující destinací s bohatou historií a moderní architekturou. Prozkoumat vše, co toto pulzující město nabízí, může být výzvou, pokud se spoléháte pouze na taxi a veřejnou dopravu. Půjčení auta v Emirátech vám poskytne svobodu a flexibilitu objevovat Abu Dhabi a jeho okolí vlastním tempem. Předtím, než se vydáte do půjčovny, je dobré se seznámit s místními pravidly a předpisy. Pro řízení v Emirátech budete potřebovat mezinárodní řidičský průkaz. Většina autopůjčoven vyžaduje minimální věk řidiče 21 let, ale některé společnosti mohou mít vyšší věkovou hranici.

Doprava v Abu Dhabi je obecně klidná a dobře organizovaná, ale jízda v rušných hodinách může být náročná. Dálnice jsou moderní a dobře udržované, ale poplatky za mýtné brány se platí elektronicky, proto se ujistěte, že má vaše půjčené auto nainstalované potřebné zařízení. Při plánování výletů autem počítejte s tím, že ceny pohonných hmot jsou v Emirátech relativně nízké. Půjčení auta v Abu Dhabi vám otevře dveře k nezapomenutelným zážitkům. Můžete se vydat na výlet do pouště Rub al Khali, navštívit majestátní mešitu šejka Zayeda nebo si užít den plný zábavy v tematickém parku Ferrari World.

Abu Dhabi, to je oáza luxusu uprostřed nekonečné pouště. Od dechberoucích staveb po tyrkysové moře, každý si zde najde svůj kousek ráje.

dovolená abu dhabiEliška Dvořáková

Ubytování: hotely a apartmány

Abu Dhabi nabízí širokou škálu ubytování, od luxusních pětihvězdičkových hotelů po cenově dostupnější apartmány. Ať už hledáte opulentní zážitek s výhledem na moře nebo útulné a pohodlné místo k odpočinku po dni stráveném poznáváním, v Abu Dhabi si vybere každý.

Mezi nejznámější hotely v Abu Dhabi patří Emirates Palace, opulentní hotel s vlastním přístavem a plážemi, a hotel Four Seasons na ostrově Saadiyat, který nabízí luxusní ubytování a prvotřídní služby. Pro ty, kteří hledají cenově dostupnější variantu, jsou k dispozici hotely střední třídy, jako je hotel Novotel a hotel Ibis, které nabízejí pohodlné ubytování a dobrou polohu za rozumnou cenu.

Kromě hotelů nabízí Abu Dhabi také širokou škálu apartmánů k pronájmu. Apartmány jsou ideální volbou pro rodiny s dětmi nebo pro ty, kteří hledají větší prostor a soukromí. Mnoho apartmánů se nachází v blízkosti hlavních turistických atrakcí a nabízí vybavení, jako jsou kuchyňky, prádelny a bazény.

Při výběru ubytování v Abu Dhabi je důležité zvážit svůj rozpočet, požadovanou úroveň luxusu a blízkost turistických atrakcí. Doporučujeme rezervovat ubytování předem, zejména pokud cestujete v hlavní sezóně.

Nejlepší období pro dovolenou

Abu Dhabi, hlavní město Spojených arabských emirátů, je fascinující destinací s celoročním slunečním svitem. Nicméně, pro ideální dovolenou je potřeba zvážit klima. Nejlepší období pro návštěvu Abu Dhabi je během mírnějších měsíců, od října do dubna. Teploty se v tomto období pohybují mezi příjemnými 20 °C a 30 °C, což je ideální pro poznávání památek a outdoorové aktivity.

Od května do září panují v Abu Dhabi extrémní horka s teplotami přesahujícími 40 °C. Vlhkost vzduchu je v tomto období také vysoká, což může ztěžovat pobyt venku. Pokud se rozhodnete Abu Dhabi navštívit během letních měsíců, počítejte s tím, že většinu času strávíte v klimatizovaných prostorách.

Při plánování dovolené v Abu Dhabi je také důležité vzít v úvahu Ramadán, svatý měsíc muslimů. Během Ramadánu se mnoho restaurací a obchodů během dne uzavírá. Pokud chcete zažít kulturu a tradice Abu Dhabi naplno, je vhodné se Ramadánu vyhnout.

Co si sbalit do kufru

Abu Dhabi, město plné luxusu a moderní architektury, vás ohromí svými možnostmi. Abyste si dovolenou užili naplno, je důležité sbalit si vše potřebné. Teplé a slunečné počasí si žádá lehké a vzdušné oblečení z přírodních materiálů jako je bavlna či len. Nezapomeňte na plavky, opalovací krém s vysokým faktorem, sluneční brýle a klobouk, abyste se chránili před silným sluncem. Pro večerní procházky po městě a návštěvy restaurací se vám bude hodit elegantnější oblečení, které by mělo respektovat místní kulturu – dámy ocení šátek na zahalení ramen. Nezapomeňte na pohodlnou obuv na chození, sandály i elegantnější boty na večer. Adaptér do zásuvky není potřeba, napětí je zde stejné jako u nás. Pro případ drobných zdravotních komplikací si přibalte léky, na které jste zvyklí, a cestovní lékárničku. Nezapomeňte na cestovní doklady, letenky a pojištění. S tímto jste připraveni užít si nezapomenutelnou dovolenou v Abu Dhabi.

dovolená abu dhabi

Měna a platby v Abu Dhabi

V Abu Dhabi, hlavním městě Spojených arabských emirátů, se platí dirhamem (AED). Jeden dirham se dělí na 100 filsů. V oběhu jsou mince v hodnotách 25 a 50 filsů a 1 dirham, a bankovky v hodnotách 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 a 1000 dirhamů. Kurz dirhamu je pevně navázán na americký dolar. Aktuální kurz si můžete snadno zjistit online nebo ve směnárnách.

Směnárny najdete na letišti, v hotelích i v obchodních centrech. Výhodnější kurz obvykle nabízejí směnárny ve městě než ty na letišti. Platit můžete také platebními kartami. Kreditní karty jako Visa a Mastercard jsou široce akceptovány ve většině hotelů, restaurací a obchodů. Platba kartou je pohodlná a bezpečná.

Při nákupech v obchodech se neostýchejte smlouvat, je to běžná praxe. Pokud se chystáte na trh, nezapomeňte si vzít hotovost, protože platba kartou zde nebývá možná.

Bezpečnost a zvyklosti

Abu Dhabi je obecně považováno za velmi bezpečné město s nízkou kriminalitou. Místní obyvatelé jsou pohostinní a přátelští k turistům. Stejně jako v jakékoli jiné turistické destinaci je však důležité dbát na své okolí a dodržovat základní bezpečnostní opatření. Doporučuje se uchovávat cennosti v hotelovém sejfu, být obezřetný v přeplněných oblastech a nenechávat své věci bez dozoru.

V Abu Dhabi je zakázáno pít alkohol na veřejnosti a jeho konzumace je povolena pouze v licencovaných restauracích, barech a hotelech. Je důležité respektovat místní zvyky a tradice, včetně islámského náboženství. Při návštěvě mešit a dalších náboženských míst se doporučuje ženám zahalit si ramena a kolena. Muži by se měli vyvarovat krátkým kalhotám a tílkům.

V Emirátech je nezákonné fotografovat vládní budovy a vojenská zařízení. Je také nevhodné fotografovat místní ženy bez jejich svolení. Při fotografování mužů je vždy zdvořilé se nejprve zeptat.

dovolená abu dhabi

Užitečné fráze v arabštině

Ať už se chystáte do rušných tržišť nebo luxusních obchodů, pár základních frází vám zpříjemní pobyt a pomůže s navazováním kontaktů. Místní obyvatelé ocení vaši snahu a rádi vám pomohou.

Ahoj: As-salamu alaykum (používá se při příchodu)

Odpověď na pozdrav: Wa alaykum as-salam

Ano: Na'am

Ne: La

Děkuji: Shukran

Prosím: Afwan

Promiňte: Ma'a as-salama (používá se při odchodu)

Prosím (o něco): Min fadlik (mužský rod), Min fadliki (ženský rod)

Kolik to stojí?: Kam hadha?

Nemluvím arabsky: Ana la atakallam al-'arabiyya

Kde je toaleta?: Ayna al-hammam?

Pomoc!: Musaeedah!

Nebojte se experimentovat! I když vaše výslovnost nebude perfektní, snaha se cení. Nezapomeňte na řeč těla – úsměv a zdvořilost otevírají v arabském světě mnoho dveří.

Publikováno: 06. 07. 2024

Kategorie: cestování

Autor: PavelPetr

Tagy: dovolená abu dhabi | informace o dovolené v abu dhabi