Dovolená Taba 2023: Užijte si slunce a moře v Egyptě

Dovolená Taba 2023

Počasí v Tabě: Slunce po celý rok

Tába, perla Sinajského poloostrova, je synonymem pro slunečnou dovolenou po celý rok. S průměrem 360 slunečných dní ročně si zde užijete koupání v průzračném moři a opalování na písečných plážích bez ohledu na roční období. Teploty vzduchu se pohybují od příjemných 20 °C v zimních měsících až po horkých 35 °C v letních měsících. Teplota moře neklesá pod 20 °C ani v zimě, takže vodním radovánkám nic nebrání. Dešťové srážky jsou zde velmi vzácné, takže si můžete být jisti, že vám déšť dovolenou nezkazí. Pokud hledáte destinaci s garancí slunečného počasí, Tába je tou správnou volbou.

Nejkrásnější pláže Taby: Relax u Rudého moře

Tába láká na dovolenou u Rudého moře s nádhernými plážemi a skvělým zázemím pro turisty. Mezi nejoblíbenější patří pláž u zálivu Fjord Bay s křišťálově čistou vodou ideální pro šnorchlování. Pokud hledáte klidnější místo, zamiřte na pláž u hotelu Coral Beach. Milovníci vodních sportů si užijí na pláži u hotelu Mövenpick, kde si můžete vyzkoušet windsurfing, kitesurfing nebo jízdu na vodních skútrech.

Nezapomeňte ani na pláž u ostrova Pharaoh's Island, kam se dostanete lodí. Ostrov je součástí národního parku Ras Mohammed a nabízí úchvatné scenérie i podmořský svět. Ať už si vyberete jakoukoliv pláž, v Tabě si užijete nezapomenutelnou dovolenou plnou slunce, koupání a odpočinku.

Potápění a šnorchlování: Objevte podmořský svět

Kry

Výlety z Taby: Faraonova hora a další

Tába láká na slunění a šnorchlování, ale i na výlety. Z Taby se dá podniknout celá řada zajímavých výletů. Faraonova hora s pevností Saladinova je dominantou Akabského zálivu a nabízí úžasný výhled na Egypt, Izrael, Saudskou Arábii i Jordánsko. Na vrchol se dá vyjít pěšky nebo vyjet na velbloudovi. Další možností je výlet do Coloured Canyon, kaňonu s barevnými skalními útvary. Pro dobrodruhy se nabízí výlet do pouště autem 4x4, spojený s návštěvou beduínské vesnice a ochutnávkou mátového čaje.

Hotely v Tabě: Luxus i dostupné ubytování

Tába, egyptský klenot na pobřeží Rudého moře, láká turisty z celého světa svými nádhernými plážemi, křišťálově čistou vodou a bohatým podmořským životem. Ať už hledáte luxusní dovolenou v pětihvězdičkovém resortu s all inclusive servisem, nebo dáváte přednost komornější atmosféře menšího hotelu, Tába má co nabídnout každému.

Pro náročné cestovatele je tu široká škála luxusních hotelů, které splní i ta nejnáročnější přání. Moderní pokoje s dechberoucími výhledy na moře, soukromé pláže, bazény, wellness centra a restaurace světové úrovně – to vše a mnohem více na vás čeká v luxusních resortech v Tabě.

Pokud hledáte dostupnější variantu ubytování, ani vy nebudete v Tabě zklamáni. V nabídce je mnoho menších hotelů a penzionů, které nabízejí komfortní ubytování za příznivé ceny. I v těchto zařízeních se můžete těšit na příjemnou atmosféru a vstřícný personál.

Jídlo a pití: Ochutnejte egyptskou kuchyni

Egyptská kuchyně je pestrá směsice chutí a vůní, která odráží bohatou historii a kulturu země. Typická jídla jsou plná čerstvé zeleniny, luštěnin, masa a ryb, ochucená aromatickým kořením, jako je kmín, koriandr a římský kmín. Mezi nejoblíbenější pokrmy patří falafel, tažín, kofta a kushari. Nezapomeňte ochutnat ani tradiční egyptský chléb aish baladi.

Kromě lahodného jídla si v Egyptě užijte i osvěžující nápoje. Zkuste ibiškový čaj karkade, mátový čaj nebo silnou tureckou kávu.

Ceny dovolené v Tabě: Kolik to bude stát?

Tába, perla na Sinajském poloostrově, láká na sluncem zalité pláže a průzračné vody Rudého moře. Kolik si ale připravit na dovolenou v tomto egyptském ráji? Ceny zájezdů do Taby se liší v závislosti na sezóně, délce pobytu a typu ubytování. Obecně platí, že nejlevnější zájezdy pořídíte mimo sezónu, tedy na jaře a na podzim. V hlavní sezóně, od června do srpna, ceny rostou. Za týdenní pobyt v tříhvězdičkovém hotelu s all inclusive se zaplatíte od 10 000 Kč na osobu. Pokud preferujete luxusnější ubytování v pětihvězdičkovém hotelu, počítejte s cenou od 20 000 Kč na osobu a více. Kromě ceny zájezdu je potřeba zohlednit i kapesné na výlety, stravování a suvenýry.

Tipy na dovolenou v Tabě: Užitečné rady a triky

T

Publikováno: 02. 06. 2024

Kategorie: dovolená

Autor: info@mbusiness.cz

Tagy: dovolená taba 2023 | informace o dovolené v taba v roce 2023