Dovolená Korsika 2024: Užijte si slunce a krásy Středomoří!

Dovolená Korsika 2024

Letenky na Korsiku

Korsika, perla Středozemního moře, láká na azurové moře, písčité pláže a dramatické horské scenérie. Letenky na tento francouzský ostrov jsou dostupné z Prahy s přestupem, například v Paříži nebo Nice. Ceny se liší v závislosti na sezóně a dostupnosti, ale obecně platí, že nejlevnější letenky pořídíte s dostatečným předstihem. Prozkoumejte možnosti letů s nízkonákladovými aerolinkami, které často nabízejí atraktivní ceny. Nezapomeňte porovnat ceny a podmínky různých dopravců, abyste našli tu nejvýhodnější nabídku pro vaši cestu na Korsiku.

Trajekty: Francie - Korsika

Krásná Korsika láká na sluncem zalité pláže a tyrkysové moře. Trajekty představují oblíbený způsob, jak se na tento středomořský ostrov dostat z Francie. Na výběr máte z několika společností jako Corsica Ferries, La Méridionale a Corsica Linea, které zajišťují pravidelné spoje z přístavů jako Nice, Toulon a Marseille. Plavba trvá přibližně 5 až 12 hodin v závislosti na trase a typu lodi. Ceny se liší dle sezóny a typu ubytování, od levných sedaček až po komfortní kajuty. Nezapomeňte si rezervovat lístky včas, zvláště cestujete-li v hlavní sezóně.

Půjčení auta na Korsice

Korsická krása se nejlépe prozkoumává s volností, kterou nabízí vlastní auto. Pronájem auta na Korsice je snadný a dostupný, s mnoha společnostmi nabízejícími širokou škálu vozidel. Ceny se liší v závislosti na sezóně a typu auta, proto je vhodné rezervovat si auto předem, zvláště v hlavní sezóně. Při výběru auta zvažte, zda budete jezdit převážně po pobřeží, nebo plánujete i výlety do hornatého vnitrozemí. Pro pohodlnou jízdu po úzkých horských silnicích se doporučuje menší auto. Nezapomeňte, že na Korsice se jezdí vpravo a pro řízení je potřeba mezinárodní řidičský průkaz.

Veřejná doprava: Autobusy a vlaky

Česká republika se pyšní hustou a spolehlivou sítí veřejné dopravy, zejména pokud jde o autobusy a vlaky. Autobusy spojují i ty nejmenší vesničky a nabízejí flexibilní a cenově dostupný způsob dopravy. Moderní vozový park s klimatizací a wifi připojením zaručuje pohodlnou cestu. Vlaky pak představují rychlou a komfortní volbu pro cestování mezi městy. České dráhy provozují síť spojů po celé zemi, od moderních rychlovlaků po nostalgické lokálky. Jízdenky na autobus i vlak lze zakoupit online, v automatech nebo u řidiče/průvodčího. Nezapomeňte si před nástupem označit jízdenku!

Cestování po Korsice: Tipy a triky

Korsické krásy lákají k objevování, ale chystáte-li se na tento ostrov poprvé, pár tipů se bude hodit. Autem projedete ostrov pohodlně, silnice jsou kvalitní, ale často úzké a klikaté. Počítejte s delší dobou jízdy a nezapomeňte na možnost zácpy v turistické sezóně. Pokud preferujete MHD, autobusy spojují hlavní města, ale do odlehlejších oblastí se s nimi nedostanete. Skvělou alternativou je vlak, který vás proveze malebnou krajinou. Nezapomeňte ochutnat místní speciality jako charcuterie, sýry a víno. Ubytování si rezervujte s předstihem, obzvlášť v hlavní sezóně. Ať už se vydáte kamkoli, nezapomeňte na plavky a opalovací krém, ty se na Korsice vždycky hodí.

Publikováno: 18. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor: PavelPetr

Tagy: dovolená korsika 2024 | dovolená na korsice v roce 2024