Dobrodružná dovolená v Africe: Objevte krásy černého kontinentu!

Dovolená V Africe

Safari v Keni a Tanzánii

Klíčovými slovy pro safari v Keni a Tanzánii jsou dobrodružství a divoká příroda. Tento typ dovolené v Africe je ideální pro ty, kteří chtějí zažít krásu a rozmanitost africké savany zblízka. Během safari budete mít možnost pozorovat majestátní slony, lvy lovící kořist, žirafy pasoucí se v savaně a mnoho dalších fascinujících zvířat v jejich přirozeném prostředí.

Existuje mnoho typů safari, ze kterých si můžete vybrat. Můžete se vydat na klasické safari jeepem s otevřenou střechou, které vám poskytne úžasné výhledy a možnost fotografovat zblízka. Pro dobrodružnější povahy je tu možnost pěšího safari s průvodcem, které vám umožní zažít divočinu ještě intenzivněji. Pokud hledáte luxusnější zážitek, můžete zvolit ubytování v luxusních lodžích s výhledem na savanu.

Bez ohledu na to, jaký typ safari si vyberete, dovolená v Keni a Tanzánii bude nezapomenutelným zážitkem. Krása africké přírody, napětí z pozorování divokých zvířat a pohostinnost místních obyvatel zaručí, že se budete chtít do Afriky znovu a znovu vracet.

Poznávací zájezdy do Egypta

Egypt, země faraonů, pyramid a nekonečných písečných pláží, láká k poznávání i odpočinku. Poznávací zájezdy do Egypta nabízejí jedinečnou možnost spojit relaxaci u Rudého moře s objevováním starověkých památek a tajemství. Vydejte se po stopách faraonů do Údolí králů, nechte se okouzlit majestátností pyramid v Gíze a sfingy, prozkoumejte chrámy v Karnaku a Luxoru.

Typy dovolených se liší dle vašich preferencí. Toužíte po dobrodružství? Zvolte kombinovaný zájezd s plavbou po Nilu, během níž se vám naskytne neopakovatelný pohled na život na řece a starověké monumenty. Pokud preferujete odpočinek, zvolte poznávací zájezd s pobytem u moře. Po dni plném poznávání se tak můžete osvěžit v průzračných vodách Rudého moře a užívat si slunce na písečných plážích.

Poznávací zájezdy do Egypta jsou ideální volbou pro páry, rodiny s dětmi i jednotlivce, kteří chtějí spojit poznávání s odpočinkem. Vyberte si typ dovolené, který vám nejvíce vyhovuje a zažijte nezapomenutelnou dovolenou v zemi faraonů.

Relaxace na plážích Zanzibaru

Zanzibar, tropický ráj u pobřeží Tanzanie, je snem nejednoho cestovatele. Ať už toužíte po odpočinku na bělostných plážích, šnorchlování v křišťálově čisté vodě nebo objevování bohaté historie a kultury, Zanzibar vás nezklame. Pro milovníky odpočinku a slunce je dovolená na Zanzibaru tou pravou volbou. Typ dovolené, který si zde užijete, se dá popsat jako odpočinkový, romantický, ale i aktivní.

Pláže Zanzibaru patří k nejkrásnějším na světě. Jemný bílý písek, tyrkysově modrá voda a palmy kymácející se ve vánku vytváří dokonalou kulisu pro relaxaci. Oblíbenými aktivitami na plážích jsou opalování, koupání, procházky po pláži a pozorování západu slunce. Pro ty, kteří hledají více aktivního odpočinku, je zde možnost šnorchlování, potápění, windsurfingu a kitesurfingu.

Túra na Kilimandžáro

Kilimandžáro, nejvyšší hora Afriky, láká dobrodruhy z celého světa. Výstup na vrchol je nezapomenutelným zážitkem, který kombinuje fyzickou výzvu s dechberoucí krásou africké přírody. Existuje několik tras různé obtížnosti, takže si každý může vybrat tu pravou pro sebe. Túra na Kilimandžáro obvykle trvá 5 až 9 dní v závislosti na zvolené trase a aklimatizaci. Během výstupu procházíte různými vegetačními pásmy, od tropického pralesa až po ledovcovou pustinu. Na vrcholu Uhuru Peak (5 895 m n. m.) se vám naskytne nezapomenutelný výhled na okolní krajinu. Výstup na Kilimandžáro je náročný, ale dosažitelný i pro běžné turisty s dobrou fyzickou kondicí. Důležitá je správná aklimatizace a kvalitní vybavení. Tato dovolená v Africe je ideální pro ty, kteří hledají dobrodružství a chtějí si sáhnout na dno svých sil. Zároveň je to skvělá příležitost poznat krásy Tanzanie a setkat se s místní kulturou.

Dobrodružství v Jihoafrické republice

Jihoafrická republika nabízí nepřeberné možnosti dobrodružství pro cestovatele všech typů. Ať už jste milovníci adrenalinu, nebo spíše vyhledáváte klidnější aktivity v přírodě, Jihoafrická republika vás nezklame.

Pro adrenalinové nadšence je tu možnost vyzkoušet si bungee jumping z Bloukrans Bridge, jednoho z nejvyšších mostů světa, nebo se vydat na rafting na divoké řece Orange. Milovníci zvířat si přijdou na své při safari v Krugerově národním parku, kde můžou pozorovat slony, lvy, žirafy a mnoho dalších fascinujících tvorů v jejich přirozeném prostředí.

Pokud dáváte přednost klidnější dovolené, můžete se vydat na pěší túru do Dračích hor, které nabízejí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Relaxovat můžete na některé z nádherných pláží v Kapském Městě, kde si užijete slunce, moře a plážové sporty.

Typ dovolené v Jihoafrické republice si můžete vybrat podle svých představ. Můžete se ubytovat v luxusních hotelech, kempovat pod širým nebem, nebo si pronajmout auto a projet si zemi po vlastní ose. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, dobrodružství v Jihoafrické republice na vás čeká!

Exotická dovolená na Madagaskaru

Madagaskar, to je synonymum pro dobrodružství a objevování. Ostrov ležící u pobřeží Afriky nabízí nepřeberné množství exotických zážitků. Pro milovníky zvířat je Madagaskar doslova rájem. Lemuři, chameleoni, želvy, to je jen zlomek z bohaté fauny, kterou zde můžete potkat. Národní parky, jako je Isalo, Andasibe-Mantadia nebo Tsingy de Bemaraha, vám umožní pozorovat tato unikátní stvoření v jejich přirozeném prostředí.

Poznávací dovolená na Madagaskaru se ale neomezuje jen na pozorování zvířat. Můžete se vydat na trek džunglí, sjíždět řeky, šnorchlovat v křišťálově čistém moři nebo se jen tak povalovat na bělostných plážích. Místní kultura, ovlivněná africkými, asijskými i arabskými vlivy, je neméně fascinující. Navštivte tradiční vesnice, ochutnejte místní speciality a seznamte se s přátelskými obyvateli. Ať už toužíte po aktivní dovolené plné dobrodružství, nebo po odpočinku v exotickém ráji, Madagaskar vás nezklame.

Po stopách historie v Maroku

Maroko, brána do Afriky, láká na dovolenou plnou exotiky a dobrodružství. Země, kde se střetává Atlantik se Středozemním mořem a kde se tyčí majestátní pohoří Atlas, nabízí nepřeberné možnosti pro cestovatele všech typů. Milovníci historie si v Maroku přijdou na své. Starobylá města jako Fes, Marrákeš, Meknes a Rabat ukrývají architektonické skvosty z dob římské říše, berberských kmenů i arabských dynastií. Projděte se úzkými uličkami medín, starých městských center, a nechte se unést atmosférou dávných časů. Obdivujte zdobené brány, minarety mešit a paláce s nádhernými zahradami. Navštivte starobylé římské ruiny Volubilis, které jsou zapsány na seznamu UNESCO. Prozkoumejte hliněné město Ait-Ben-Haddou, které sloužilo jako kulisa pro mnoho filmů. Dovolená v Maroku může být i dobrodružnou výpravou do saharské pouště. Vydejte se na velbloudí trek do nitra písečných dun, přenocujte v berberském stanu a pozorujte hvězdy na noční obloze. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli typ dovolené, Maroko vás okouzlí svou krásou, historií a pohostinností.

Romantický pobyt na Mauriciu

Mauricius, to je synonymum pro romantickou dovolenou snů. Ostrov v Indickém oceánu láká páry z celého světa svými bělostnými plážemi, tyrkysově modrou lagunou a luxusními resorty. Typická dovolená na Mauriciu se nese v duchu odpočinku, romantiky a poznávání krás exotické přírody.

Představte si procházky ruku v ruce po pláži při západu slunce, relaxaci v privátním bungalovu s výhledem na oceán a lahodné večeře při svíčkách s nohama zabořenýma v písku. Mauricius nabízí nespočet možností, jak si užít romantické chvíle ve dvou.

Pro aktivnější páry je tu možnost šnorchlování a potápění v korálových útesech, plavby lodí s proskleným dnem, výlety do vnitrozemí ostrova s bujnou vegetací a vodopády, nebo návštěva některé z čajových plantáží.

Ať už hledáte klidnou dovolenou ve znamení odpočinku, nebo chcete zažít něco dobrodružnějšího, Mauricius je ideální destinací pro nezapomenutelnou romantickou dovolenou v Africe.

Potápění v Rudém moři

Rudé moře, omývající pobřeží Egypta a nabízející fantastické podmínky pro potápění, je snem nejednoho milovníka podmořského světa. Ať už jste zkušení potápěči, nebo teprve sníte o prozkoumání korálových útesů, dovolená v Egyptě vám poskytne nezapomenutelné zážitky. Pro začátečníky je tu možnost absolvovat kurzy potápění s profesionálními instruktory, kteří vás provedou základy a zavedou vás do fascinujícího světa pod hladinou. Pokročilí potápěči si užijí hlubší ponory a objevování vraků lodí, které skrývají svá tajemství.

Typická dovolená v Egyptě zaměřená na potápění zahrnuje ubytování v hotelu s vlastním potápěčským centrem nebo v blízkosti renomovaných potápěčských základen. Tyto základny nabízejí širokou škálu služeb, od zapůjčení vybavení po organizované výlety lodí na nejkrásnější potápěčská místa. Mezi nejoblíbenější destinace patří Hurghada, Sharm El Sheikh, Marsa Alam a Dahab, z nichž každá láká na jinou atmosféru a specifické potápěčské lokality.

Při potápění v Rudém moři se setkáte s pestrobarevnými rybami, korálovými útesy, ale i s delfíny, karetami mořskými a dalšími fascinujícími tvory. Pro milovníky adrenalinu je tu možnost potápění se žraloky, ale vždy je důležité dbát na bezpečnost a řídit se pokyny zkušených průvodců. Dovolená v Egyptě s potápěním v Rudém moři je zkrátka nezapomenutelným zážitkem pro všechny smysly.

Surfování v Maroku a Jihoafrické republice

Maroko a Jihoafrická republika, to nejsou jen safari a prohlídky historických památek. Pro milovníky aktivní dovolené, a surfování obzvlášť, skrývají tato africká destinace opravdové poklady. V Maroku, zemi kontrastů, kde se snoubí krása Atlantiku s majestátností pohoří Atlas, najdete jedinečné podmínky pro surfování. Od podzimu do jara se pobřeží od Agadiru po Essaouiru promění v surfařský ráj s konstantními vlnami a příjemným počasím. Pro začátečníky jsou ideální pláže v okolí Taghazoutu, kde se nachází řada surfařských škol a kempů. Zkušenější surfaři si přijdou na své na legendárních spotech jako Anchor Point nebo Killers.

Jihoafrická republika, to je zase jiná liga. Silné vlny, divoká příroda a surfařská kultura, která vás pohltí. Jeffreys Bay, světoznámý spot s perfektními vlnami, je Mekkou pro zkušené surfaře. Pro ty, co se teprve rozkoukávají, je tu Durban s teplejší vodou a mírnějšími vlnami. Ať už se rozhodnete pro Maroko nebo Jihoafrickou republiku, dovolená ve znamení surfování v Africe bude nezapomenutelným zážitkem.

Publikováno: 20. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor: PavelPetr

Tagy: dovolená v africe | typ dovolené