Cestovní pojištění v zahraničí rozhodně potřebujete

Pokud plánujete cestu do zahraničí třeba obytným vozem, osobním automobilem nebo letadlem, neměli byste zapomínat na jednu důležitou věc. A tou je cestovní pojištění. Služba, která je za hranicemi naprostou nezbytností a ve výsledku je jedno, jestli jedete na dovolenou či pracovní cestu. Pojištění tohoto typu Vás totiž chrání v mnoha ohledech.

  • Hrazeny jsou z něj lékařské služby v zahraničí.
  • Připojistit si můžete řadu dalších věcí.
  • Využít lze různě velké pojistné limity.
  • Základem jsou přehledné pojistné podmínky.
  • Pojistit se můžete i na internetu.

Cestovní pojištění a jeho hlavní význam

Na počátku všeho je třeba říci, že zdravotní péče v zahradničí je pro cizince velice drahou záležitostí. Hovoříme o desítkách až stovkách tisíc korun. Pokud máte to správné pojištění, vyhnete se při jakémkoliv úrazu nebo jiné situaci platbě takových nepředpokládaných a mnohdy i peněžně devastujících nákladů.

Cestovní pojištění začíná už od několika korun za den, takže ve výsledku jde o skutečně výhodnou službu, na kterou není radno zapomínat.

Karel V., Plzeň, pojišťovací poradce.

Cestovní pojištění v praxi

Před podrobnějším popisem jednotlivých částí cestovního pojištění se zaměříme na čísla. Ta jsou v tomto směru jasně vypovídajícím údajem o tom, jak a kdy je cestovní pojištění využíváno mezi cestovateli. Několik základních informací Vám v tomto směru přinášíme prostřednictvím níže uvedené tabulky.

PředmětHodnota
Průměrná cena pojištění36 Kč za den
Kdy je sjednáno nejvíce pojistekČervenec
Kolik pojištění se sjedná v zimě3 % až 5 %
Kdy je pojištění využíváno nejméněDuben
Průměrně cena pojištění na 20 dnů605 Kč
Několik zajímavých údajů týkajících se cestovního pojištění.

Z hlediska pořizovacích nákladů se vyplatí uvažovat o tom, jak často jezdíte do zahraničí. Pokud to není tak často, je pro Vás ideální volbou jednorázové cestovní pojištění. Když je to naopak vícekrát za rok, vyplatí se Vám určitě celoroční pojištění. O cenách za tuto službu rozhodují ale i jiné faktory.

Bez cestovního pojištění do zahraničí raději nejezděte.

Pojištění rizikových sportů

Jedním z oblíbených připojištění je cestovní pojištění rizikových sportů. To je využíváno v okamžiku, kdy jedete na dovolenou, kde se chcete věnovat adrenalinovým aktivitám, které jednoduše nepokrývá základní pojištění. V takový okamžik je tento příplatek na místě. Týká se jak vodních sportů, tak vysokohorských aktivit.

Jaké cestovní pojištění můžete využít?

Cestovní pojištění je velice komplexní službou, která Vás může ochránit před nejrůznějšími věcmi. Záleží na tom, za co si připlatíte. Jednou z variant je třeba pojištění ztráty nebo odcizení zavazadel, což přijde vhod hlavně při využívání letecké dopravy. S dalšími typy připojištění Vás seznámí níže prezentované otázky a odpovědi.

Co je to repatriace?

Tímto výrazem je označován převoz ze zahraničí do České republiky v případě úrazu nebo úmrtí.

Co pokrývá pojištění odpovědnosti za škodu?

Takové cestovní pojištění přijde vhod v okamžiku, kdy svým konáním způsobíte škodu někomu dalšímu, ať už je to při sportovních aktivitách či jinak.

Kdy se vyplatí pojištění zrušení zájezdu?

Toto pojištění si zřiďte v okamžiku, kdy se vydáváte na cestu s cestovní kanceláří. Jistá obdoba tohoto pojištění se může týkat také zrušeného letu.

Jaké jsou nejčastěji hrazeny léčebné výlohy?

Pojištění na cesty hradí nezbytné lékařské ošetření a vyšetření. Dále jsou to léky, pobyt v nemocnici, ale i přeprava nebo třeba základní ošetření zubů.

K čemu jsou dobré asistenční služby?

Jde o asistenční služby pojišťoven, které jsou obvykle dostupné 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Pomohou Vám řešit dané situace v zahraničí a ty příplatkové mohou zajišťovat i nejrůznější úkony za Vás.

Pohlídejte si výluky v pojištění

Když uzavíráte cestovní pojištění na dovolenou nebo při pracovní cestě do zahraničí, nikdy nezapomínejte na důkladné prostudování pojistných podmínek. Právě v něm jsou uvedeny výluky a situace, kdy Vás cestovní pojištění nemusí chránit. Na to se informujte vždy v souvislosti s tím, jakým činnostem se budete za hranicemi České republiky věnovat.