Cestovní kufr je v rámci cestování nezbytností

Když se rozhodnete vyrazit na krátkou nebo dlouhou dovolenou, potřebujete samozřejmě cestovní zavazadlo. Někdo dává přednost batohu, ten, kdo vyráží obytným vozem to nemusí řešit vůbec. Když usedáte do osobního vozu či letadla, jistě se Vám hodí cestovní kufr. Ten je asi nejpoužívanějším cestovním doplňkem vůbec. A právě s jeho výběrem Vám dnes pomůžeme.

  • Zvolte ten správný materiál.
  • Myslete na odpovídající velikost.
  • Nepodceňujte vnitřní vybavení.
  • Roli hraje také organizace.
  • V neposlední řadě to bude design.

Cestovní kufr a jeho výrobní materiál

Takovým pomyslným odrazovým můstkem se Vám stane materiál, z jakého bude cestovní kufr vyrobený. To je důležité z pohledu celkové odolnosti a bytelnosti. Myslet totiž musíte na ochranu věcí uvnitř. V základu se nabízí dvě řešení. Je to textilní cestovní kufr a tou druhou variantou je skořepinový cestovní kufr.

Určitou odnoží jsou kabinové kufry, které jsou primárně koncipovány pro krátkodobé dovolené a zároveň si je můžete vzít na palubu letadla.

Marek S., Plzeň, prodejce cestovních zavazadel.

Velikost hraje zásadní roli

Asi nám všichni dáte za pravdou, že velikost cestovního kufru je klíčovým parametrem. Musíte se rozmyslet, zda budete cestovní kufr využívat jenom sami pro sebe nebo pro více členů rodiny. Na trhu jsou totiž různé velikosti. Pro představu Vám přinášíme jejich základní dělení s orientačními parametry.

Označení velikostiDélka kufruŠířka kufruTloušťka kufru
S47 – 52 cm31 – 34 cm19 – 22 cm
M55 – 60 cm34 – 39 cm22 – 24 cm
L62 – 66 cm41 – 46 cm25 – 26 cm
XL68 a více cm47 a více cm26 a více cm
Jaké jsou nejpoužívanější velikosti cestovní kufrů?

Jak vidíte, cestovní kufr může nabývat rozdílných velikostí. Přihlížet byste k nim měli také z toho důvodu, zda si takové zavazadlo budete chtít vzít třeba na palubu letadla nebo bude uloženo v podpalubí. Roli mohou hrát i úložné prostory Vašeho dopravního prostředku.

Cestovní zavazadlo může nabývat nejrůznějších podob.

Cestovní kufr a organizace věcí

Moderní cestovní kufr, to pochopitelně není jeden velký box, kam můžete naházet všechno co chcete. Lidé chtějí mít věci bezpečně uložené a také roztříděné. Proto přihlížejte k vnitřnímu vybavení, které může být tvořeno odlišným počtem kapes, přihrádek, dělící síťkovou přepážkou a bude obsahovat i stahovací pásy na oblečení.

Doplňky pro cestovní kufr

Při výběru cestovního kufr neopomínejte na ty nejmenší detaily, které ve výsledku zpříjemní Vaše cestování. Může to být například rukojeť. V ideálním případě by měla být vysouvací a musí nabízet alespoň dvě polohy. A podobných věcí je více než dost, na což Vám odpoví následující otázky.

Kolik koleček mají kufry?

Cestovní kufr může mít dvě kolečka, s nimiž budete snáze překonávat překážky na cestě. Pokud zvolíte čtyři kolečka, domůžete se daleko lepší manipulace na rovném povrchu.

Jak je řešeno zamykání cestovního kufru?

V dnešní době to nemusí být jenom klasické visací zámky. K dispozici jsou také ty kombinované nebo integrované, které jsou součástí zavazadla. Vedle klíče lze použít i bezpečnostní kód.

Z jakého materiálu jsou vyrobena kolečka?

Pokud chcete tichý cestovní kufr, volte pogumovaná kolečka. Jestliže dáváte přednost odolnosti, vyberte kolečka plastová.

Jaké jsou klady textilních cestovních kufrů?

Tato cestovní zavazadla se vyznačují nižší cenou, jsou vhodné pro převoz oblečení a mají i venkovní kapsy pro uložení dalších věcí. Jedním zipem můžete zvětšit jejich objem.

Jaké jsou výhody skořepinových kufrů?

Tyto modely jsou nepromokavé, vhodné pro křehčí věci, jsou dostatečně bytelné a snáze se udržují. Lepší a dražší materiály jsou dokonce odolné proti poškrábání.

Skořepinové cestovní zavazadlo

Jestliže ve Vašem případě padne volba na cestovní kufr skořepinový, pak byste měli vědět, že máte také možnost volby z pohledu výrobního materiálu. Levný je například polypropylen. Z hlediska lehkosti a pružnosti jasně vítězí polykarbonát. Jestliže dáváte přednost i odolnosti proti poškrábání, stane se Vaším cílem výrobní materiál zvaný ABS. Možnosti jsou v tomto směru opravdu bohaté a vše se odvíjí i od ceny.