České hory, které musíte určitě navštívit

Česká republika je doslova protnuta řadou vrcholů. Pokud zrovna nepatříte mezi ty, kdo se chtějí procházet po zoologických zahradách, mohou se stát hory tou ideální volbou pro Vás. Právě v jejich případě Vás totiž čekají túry, dostatek pohybu, náročné výstupy, a hlavně dech beroucí výhled po okolí. České hory jsou klenotem naší země a vy v tomto případě máte rozhodně na výběr.

  • Česko má spoustu pohoří.
  • V nich se nachází jednotlivé vrcholy.
  • Nejvyšší je Sněžka v Krkonoších.
  • V ČR jsou desítky hor s výškou nad 1 000 metrů.
  • Rozdělovány jsou na ultratisícovky a ultrakopce.

Sněžka patří mezi dominantní české hory

Pokud se o české hory začnete zajímat z pohled výšky, pak je jasnou volbou Sněžka. Ta dosahuje výšky 1 603 metrů nad mořem. Díky tomu je nejvyšším vrcholem Česka. Přístupná je z různých stran. Jednotlivé cesty nabývají odlišných obtížností, takže se na ni může vydat opravdu každý. Správný horal by ji měl zdolat.

Na Sněžku pochopitelně nemusíte pouze pěšky. Pokud si chcete usnadnit cestu, zvolte lanovku. Ta vede z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu a odtud dále na Sněžku.

Radek J., Špindlerův Mlýn, turista.

Jaké nejvyšší české hory můžete zdolat?

V tomto článku budeme primárně cílit na nejvyšší české hory, které se mohou stát Vaším cílem. Hned za Sněžkou je z pohledu popularity Praděd nacházející se v Hrubém Jeseníku. Celkově jde o pátou nejvyšší horu Česka. Ta nabízí řadu krás. Na samotném vrcholu se pak tyčí vysílač. Kopec si můžete sjet například na zapůjčených koloběžkách.

Do Vašeho horalského itineráře se musí určitě dostat Lysá Hora, která patří mezi populární české hory. Ta představuje nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd a Těšínska. V okolí je spousta zajímavostí a k hoře se váží i nejrůznější pověsti. Vynechat byste ale neměli ani takový Klínovec. Ten je naopak situován v Krušných horách.

Vyrazte na dovolenou do hor a užívejte i panoramatických výhledů.

Kralický Sněžník je velkým lákadlem

Dovolená na horách může mít spoustu podob. Jestliže dáváte přednost ryzí přírodě bez přehnaného množství turistů, české hory Vám mají co nabídnout. Je to Kralický Sněžník, v jehož případě si můžete udělat procházku také na polskou stranu. Při cestě na vrchol se můžete zastavit u pramene řeky Moravy.

Jak vysoké jsou české hory?

Ve výčtu dalších hor bychom samozřejmě mohli pokračovat. Je to třeba Milešovka, Smrk nebo Velká Deštná v Orlických horách. Jestliže Vás tyto české hory zajímají především z pohledu jejich celkové výšky, potom využijte obsah níže uvedené tabulky. Právě v ní je prezentována výška doposud jmenovaných hor.

Název horyVýška v m. n. m.
Sněžka1 603
Praděd1 491
Lysá hora1 324
Klínovec1 244
Kralický Sněžník1 423
Velká Deštná1 116
Smrk1 277
Víte, jaké jsou nejvyšší hory v České republice?

O dalších pohořích se ještě zmíníme v následujících řádcích, kde Vám představíme například vrcholy Šumavy. S naprostou jistotou můžeme konstatovat, že české hory patří k jedinečným klenotům české země, a to od jihu až k severu a od východu až k západu.

O jakých horách byste měli ještě vědět?

Při plánování dovolené s rodinou či s přáteli rozhodně nemusíte skončit výše uvedenými vrcholy. V okamžiku, kdy je pokoříte, můžete se vydat dál, třeba na Šumavu, kde se nachází vrchol Plechý s výškou 1 378 metrů nad mořem nebo Knížecí stolec, Boubín a Můstek. Ani v tomto směru se nemusíte omezovat z pohledu poznávání tamních krás. Další tipy Vám přineseme prostřednictvím otázek a odpovědí.

Jaké hory lze navštívit v Bílých Karpatech?

Mezi ty nejpopulárnější se řadí například Velký Lopeník a Velká Javořina.

Jakým vrcholům dát přednost v Českém středohoří?

České středohoří nemá až tolik vysoké vrcholy, přesto se tu najde pár zajímavých míst s výhledem. Je to Milešovka, Sedlo, Lovoš a Kletečná.

Kam vyrazit v Českém lese?

Ideálním cílem se stane Čerchov, Přimda a Dyleň.

Co dalšího nabízí Hrubý Jeseník?

Vedle Pradědu je to Keprník, Medvědí vrch, Jelení loučky, Černá stráň, Vysoká hole a Dlouhé stráně se známou nádrží.

Kam zavítat v Jizerských horách?

České hory tohoto typu lákají na Jizeru, Tanvaldský Špičák, Černý vrch, Jelení stráň a Černou horu.

Publikováno: 19. 01. 2021

Kategorie: Dovolená

Autor: PavelPetr

Tagy: Beskydy | české hory | hory | Kletečná | Klínovec | Kralický Sněžník | Krkonoše | Lysá Hora | Praděd | Sněžka