Co se vyplatí koupit v Polsku 2023: Tipy na výhodné nákupy u sousedů

Co Se Vyplatí Koupit V Polsku 2023

Levnější benzín a nafta

Jedním z hlavních lákadel pro Čechy mířící za nákupy do Polska jsou dlouhodobě nižší ceny pohonných hmot. Benzín a nafta vycházejí v Polsku často o několik korun levněji než u nás, a to i po započítání nákladů na cestu. Rozdíl v ceně je dán především nižší spotřební daní a DPH v Polsku. Pro Čechy žijící v pohraničí se tak tankování v Polsku stává běžnou záležitostí. I pro ty, co cestují do Polska za jinými účely, se vyplatí natankovat plnou nádrž před odjezdem zpět do Česka. Ušetřené peníze pak můžete využít na další nákupy nebo třeba na příjemnou večeři. Nezapomeňte ale, že ceny pohonných hmot se můžou lišit v závislosti na konkrétní čerpací stanici a regionu. Před cestou se proto vyplatí porovnat ceny online a najít si nejvýhodnější nabídku.

Jízdenky na vlak výhodnější

V roce 2023 se vyplatí zvážit i nákup jízdenek na vlak v Polsku. České dráhy a jejich polský ekvivalent PKP nabízejí společné tarify, které mohou být v porovnání s vnitrostátními cenami výrazně výhodnější. Zejména pro cesty do pohraničních oblastí Polska, jako jsou například Krkonoše, Jeseníky nebo Kladsko, se vyplatí porovnat ceny jízdenek u obou dopravců. Často se stává, že jízdenka zakoupená u PKP na cestu z České republiky do Polska a zpět vyjde levněji než jízdenka Českých drah pouze do pohraniční stanice. Navíc polské dráhy nabízejí různé slevy pro rodiny s dětmi, studenty nebo seniory, které mohou cestu ještě zlevnit. Před cestou se proto vyplatí prostudovat webové stránky obou dopravců a porovnat ceny a dostupné slevy.

Autobusy do Polska za pár korun

Ceny v Česku letí nahoru a Poláci lákají na výhodné nákupy. Vyplatí se to ale i po započítání nákladů na cestu? Pokud plánujete velký nákup, určitě ano. V roce 2023 se vyplatí do Polska pro potraviny jako jsou maso, uzeniny, sýry, mléčné výrobky, ale i sladkosti, káva, čaj nebo alkohol. Levnější jsou i drogistické zboží, například prací prášky, kosmetika nebo dětské pleny. Ušetřit se dá i na pohonných hmotách a cigaretách. Pokud nakupujete ve velkém, zvažte i elektroniku, oblečení nebo stavební materiál. Před nákupem si ale vždy porovnejte ceny a nezapomeňte na kurzovní rozdíl. A jak se do Polska nejlépe dopravit? Autobusy jsou často tou nejlevnější variantou. Existuje mnoho dopravců, kteří nabízejí spoje do polských příhraničních měst za pár korun. Stačí si jen vybrat ten správný spoj a můžete vyrazit na nákupy.

Sledujte akce autobusových dopravců

Ať už se chystáte na nákupy do Polska kvůli levnějším potravinám, elektronice nebo třeba oblečení, sledování akcí autobusových dopravců se vám může vyplatit. Dopravci jako FlixBus, RegioJet nebo Leo Express často lákají na akční jízdenky, se kterými se dá cesta do Polska pořídit za pár korun. Někdy narazíte i na speciální akce typu "jízdenka + nákupní poukázka", se kterou ušetříte nejen za dopravu, ale i přímo v obchodech. Nezapomeňte sledovat webové stránky dopravců a jejich profily na sociálních sítích, kde se o akcích dozvíte jako první. Plánujete-li nákupy v Polsku v roce 2023, sledování akčních nabídek dopravců by se vám mohlo vyplatit.

co se vyplatí koupit v polsku 2023

Ubytování v Polsku levnější

Nakupování v Polsku v roce 2023 slibuje úlevu pro vaši peněženku, a to nejen díky výhodnějším cenám potravin a pohonných hmot. Plánujete-li delší pobyt za účelem důkladnější nákupní horečky, potěší vás i příznivější ceny ubytování. Ať už dáváte přednost komfortu hotelu, útulnosti penzionu nebo svobodě kempu, Polsko nabízí širokou škálu možností pro každý rozpočet. V porovnání s Českou republikou narazíte na výhodnější ceny ubytování, a to zejména mimo hlavní turistickou sezónu. Nezapomeňte si srovnat ceny a dostupnost online, kde často narazíte na výhodné nabídky a slevy. Ubytování v Polsku tak pro vás může být příjemným bonusem k již tak výhodnému nákupu.

Co se vyplatí koupit v Polsku 2023
Produkt Průměrná cena v ČR (Kč) Průměrná cena v Polsku (Zł)
Benzín (1 litr) 40 Kč 7 zł
Cigarety (krabička) 150 Kč 25 zł

Kempování v Polsku stále dostupnější

... Stále více Čechů vyráží za levnějšími nákupy do Polska. Vedle potravin, drogerie a pohonných hmot se vyplatí i vybavení na kempování. V roce 2023 polské obchody lákají na široký výběr stanů, spacáků, kempingového nábytku a dalšího vybavení za příznivé ceny. Pokud plánujete dovolenou pod stanem, určitě se vyplatí porovnat ceny a nabídku u nás a u severních sousedů. Mezi oblíbené polské řetězce s outdoorovým vybavením patří například Decathlon, Martes Sport nebo 4F. Kromě známých značek zde najdete i produkty polských výrobců, které často překvapí skvělým poměrem ceny a kvality. Nezapomeňte si před nákupem porovnat ceny online a zkontrolovat aktuální kurzy zlotého.

co se vyplatí koupit v polsku 2023

Půjčení auta v Polsku výhodné

Polsko láká Čechy nejen na levnější benzín a potraviny, ale i na další zboží a služby. V roce 2023 se vyplatí v Polsku nakoupit elektroniku, drogerii, stavební materiály, ale i oblečení a obuv. A co teprve pronájem auta? Půjčení auta v Polsku se stává stále populárnější volbou pro Čechy, kteří plánují dovolenou nebo služební cestu. Důvod je jednoduchý - ceny pronájmu aut jsou v Polsku často výrazně nižší než v Česku, a to i o desítky procent. Navíc si můžete vybrat z široké nabídky vozů, od malých městských aut až po luxusní limuzíny. Při výběru autopůjčovny v Polsku se vyplatí srovnat ceny a podmínky jednotlivých společností. Nezapomeňte se informovat o pojištění a dalších poplatcích, abyste se vyhnuli nepříjemným překvapením. Půjčení auta v Polsku tak může být skvělou volbou pro všechny, kteří chtějí ušetřit a užít si pohodlnou jízdu.

Zkontrolujte ceny autopůjčoven

Plánujete nákupní výlet do Polska v roce 2023 a přemýšlíte, jak co nejlépe využít svůj rozpočet? Zkontrolujte ceny autopůjčoven! Půjčení auta vám může výrazně usnadnit a zpříjemnit nakupování, zvláště pokud se chystáte do větších nákupních center nebo chcete navštívit více obchodů. S autem se snadno dostanete i do vzdálenějších oblastí, kde můžete narazit na výhodné nabídky a lokální produkty. Než se ale pro půjčení auta rozhodnete, porovnejte ceny různých autopůjčoven. Ceny se liší v závislosti na typu auta, délce pronájmu a dalších faktorech. Vyplatí se také sledovat slevové akce a speciální nabídky. Nezapomeňte si předem zjistit podmínky pronájmu, jako je výše kauce, pojištění a případné poplatky za překročení hranic. S trochou plánování a porovnáváním cen si i s půjčeným autem užijete výhodné nákupy v Polsku.

Pozor na poplatky za dálnice

Ačkoliv se v Polsku dá na nákupech ušetřit, je potřeba počítat i s dalšími výdaji. Jedním z nich jsou poplatky za dálnice. V Polsku se platí mýtné na vybraných úsecích dálnic. Platit můžete v hotovosti nebo kartou na mýtných branách. Pro častější cestování po polských dálnicích je výhodné si pořídit elektronickou dálniční známku e-vignette, kterou lze zakoupit online nebo na vybraných čerpacích stanicích. Cena se odvíjí od typu vozidla a doby platnosti. Nezapomeňte si zkontrolovat, zda váš plánovaný úsek dálnice není zpoplatněn a zda se vám vyplatí spíše kratší cesta po běžných silnicích.

Kupte si dálniční známku online

Ať už se chystáte do Polska za levnějšími nákupy potravin, oblečení nebo třeba elektroniky, nezapomeňte na dálniční známku. I když se v roce 2023 ceny pohonných hmot v Polsku vrátily k normálu, stále se vyplatí natankovat plnou nádrž ještě před překročením hranic. Co se týče samotných nákupů, v kurzu jsou stále potraviny, drogerie, ale i oblečení a obuv. Nezapomeňte ale, že i v Polsku platí určitá pravidla pro dovoz zboží do Česka, ať už se jedná o alkohol nebo třeba tabákové výrobky. Před cestou si proto raději ověřte aktuální limity. Ať už se chystáte do Polska za čímkoliv, přejeme šťastnou cestu a příjemné nákupy!

co se vyplatí koupit v polsku 2023

Cestujte mimo sezónu levněji

Polsko láká Čechy nejen na nákupy potravin, ale i oblečení, elektroniky nebo kosmetiky. Pokud ale chcete ušetřit ještě víc, zkuste vyrazit mimo hlavní sezónu. Na jaře a na podzim se ceny ubytování i dopravy snižují a obchody často lákají na výprodeje a akce. Navíc se vyhnete davům turistů a fronty v obchodech budou kratší. V roce 2023 se vyplatí v Polsku sledovat slevy na oblečení a obuv známých značek, a to zejména během výprodejů po Vánocích a v létě. Zajímavé ceny najdete i u elektroniky, zejména u televizorů, notebooků a mobilních telefonů. Pokud jde o kosmetiku, vyplatí se sledovat akce v drogeriích, kde můžete narazit na slevy až 50 %. Nezapomeňte ani na regionální speciality a potraviny, které jsou v Polsku často levnější než u nás.

Hledejte last minute nabídky ubytování

Ať už se chystáte na nákupy potravin, oblečení nebo elektroniky, Polsko láká v roce 2023 na výhodné ceny. Pro ještě větší úsporu zvažte last minute nabídky ubytování. Mnoho hotelů a penzionů, obzvláště mimo hlavní sezónu a ve všední dny, nabízí atraktivní slevy pro opozdilce. Nebojte se podívat na online platformy srovnávající ceny ubytování a využijte filtry pro zobrazení last minute nabídek. Ušetřené peníze pak můžete investovat do dalších nákupů! Nezapomeňte, že spontánnost se často vyplácí a i krátký výlet do Polska se může proměnit ve výhodnou nákupní horečku.

Využijte srovnávače cen ubytování

Polsko láká Čechy nejen na levnější benzín a potraviny, ale i na výhodné nákupy všeho druhu. Ať už se chystáte na víkendový výlet nebo delší dovolenou, srovnání cen ubytování se vyplatí. Existuje mnoho online platforem, které vám pomohou najít nejlevnější hotely, penziony i apartmány v Polsku. Stačí zadat termín a lokalitu a srovnávač vám během pár vteřin zobrazí nabídky od různých poskytovatelů. Ušetřené peníze pak můžete investovat do dalších nákupů nebo si dopřát něco navíc z bohaté nabídky polských obchodů a restaurací. Nezapomeňte, že ceny ubytování se liší v závislosti na sezóně, proto je vhodné rezervovat s dostatečným předstihem, zvláště pokud cestujete v hlavní sezóně.

co se vyplatí koupit v polsku 2023

Cestujte ve skupině a ušetřete

Plánujete nákupní výlet do Polska v roce 2023? Vydejte se tam s rodinou nebo přáteli a ušetřete ještě víc! Cestování ve skupině má mnoho výhod. Můžete se podělit o náklady na dopravu, ať už jedete autem nebo sdílenou dodávkou. Rozdělení nákladů na benzín a mýtné se projeví na vašem rozpočtu. Větší skupiny můžou navíc využít hromadné slevy v obchodech, restauracích a atrakcích. Plánujete nákup elektroniky, kosmetiky nebo potravin? Informujte se o množstevních slevách a ušetřete za každý kus. Sdílejte si informace o akčních nabídkách a slevových kuponech. Zatímco jeden z vás prozkoumává nabídku drogerie, druhý může hledat slevy na sportovní vybavení. Cestování ve skupině je zábavnější a ušetří vám peníze, které pak můžete investovat do dalších nákupů.

Sdílejte náklady na dopravu a ubytování

Nakupování v Polsku v roce 2023 slibuje lákavé ceny a širokou škálu produktů. Pokud plánujete nákupní výlet a chcete ušetřit ještě více, zvažte sdílení nákladů na dopravu a ubytování. Cestování ve skupině přináší značné finanční výhody. Například, pokud se vydáte do Polska autem ve čtyřech lidech, náklady na benzín a dálniční poplatky se rozdělí, čímž se cesta stane pro každého účastníka mnohem dostupnější. Podobně sdílení ubytování v apartmánu nebo penzionu výrazně sníží náklady na osobu za noc. Navíc, cestování ve skupině umožňuje využít hromadné slevy, které nabízejí některé obchody a restaurace. Nepodceňujte sílu sdílení a užijte si výhodný nákupní výlet do Polska s přáteli nebo rodinou.